Курйози

Кавуновий ковчег - топ-тема соцмереж

2017-08-05 18:40:55 0

 

Баржа з херсонськими кавунами, яку вперше за останні 14 років відправили до Києва по Дніпру, стала чи не головним трендом тижня. Фakти.ICTV спробували пояснити, наскільки це багато – 300 тонн кавунів.

Як кавуни стали топ-темою

Здавалося би, подія не рівня країни. Та все б нічого, якби прем’єр-міністр Володимир Гройсман не згадав про неї на своїй сторінці у Facebook.

Глава уряду розповідав про відродження річкового сполучення та його важливість, але почав свій запис словами про баржу з кавунами. Це і стало приводом для обговорень та жартів у соціальних мережах.

 

Кавуновий ковчег. Скільки Трампів, депутатів і слонів влізе у баржу / 3 фотографии

У Twitter навіть з’явився акаунт Кавун з Баржі.

Хоч Гройсман і писав про переваги річкового сполучення, та це українцям вже не було цікаво. Уся увага українського сегменту Facebook була прикута до кавунів і баржі.

Дехто баржу з кавунами не оцінив, висміюючи ситуацію. Було багато тих, хто нічого екстраординарного в цьому не побачив. Треті ж доводили, що річкове сполучення – тема важлива. І вони насправді мають рацію.

Одним словом, херсонські кавуни добряче повеселили українців.

Навіть прем’єр на хвилі тренду приєднався до лавини жартів – привітав усіх з днем кавуна. Вийшло кумедно.

Щоправда, до Києва баржа з кавунами так і не допливла. Вона зупинилися у Переяслав-Хмельницькому на Київщині. До столиці кавуни відправляться на вантажівках. До речі, від Києва до Переяслав-Хмельницького – 88 км.

А тепер до цифр.

У баржі знаходиться близько 300 тонн кавунів. Скільки це?

 

74 азіатські слони

Самка азіатського слона досягає у середньому 2,7 т, а самець – майже вдвічі більше (5,4 т). Ми взяли на кавуновий ковчег однакову кількість самок і самців. Замість 300 тонн можуть вміститися 74 слони! Київський зоопарк би оцінив таку ідею. 

 

Або… $300 млрд

Це привабливіша затія, аніж слони. Купюра $100 важить 1 грам. Це означає, що $300 млрд  потягнуть на 300 тонн!

Бюджет України у 2017-му складає трохи більше $28 млрд. Якби така баржа прибилась десь до берегів Дніпра – українці мали б на 10 років річного бюджету вперед!

 

6 танків

Для порівняння взяли вітчизняне – танки Оплот, які виробляють у Харкові. Дивно, але 300 тонн кавунів можна прирівняти за вагою лише до 6 танків.

 

23 000 індиків

Не питайте, чому їх взяли для порівняння. Приблизна вага індика – 13 кг. На баржі до Києва можна було б привезти гігантську ферму індиків. І для імпорту, і для внутрішнього ринку би вистачило.

 

4 000 депутатів Верховної Ради

За даними Державної служби статистики, середня вага українця – 79 кг, українки – 70 кг. Ми взяли плюс-мінус середнє значення – 75.

Сподіватимемося, що депутати не переїдають, вживають корисні смузі та займаються фітнесом. Тож їхня середня вага теж в цих рамках. Вийшло аж 4 тис. народних обранців! Куди ж їх всіх у Києві розмістити та, головне, за що годувати? Кавунами?

 

На львівське сміття не вистачило б і баржі

Хотіли підкинути ідею львівським чиновникам, порахували і зрозуміли: не вийде. Щодня у Львівській області на сміттєзвалища відправляють близько 600 тонн відходів. С

То навіть і баржі не вистачило на ту купу сміття. Для того, щоб Львів та область були взагалі без сміття, потрібні дві баржі щодня.

Сміття до барж можуть доставляти вже легендарні львівські сміттєвози, яких ганяла половина України.

 

3 000 Дональдів Трампів

Щоб там не говорили, але для американців є чим похизуватися. 3 тис. президентів США можна доставити одним махом на українській баржі. Вага Дональда Трампа – 100 кг.

Чи 3 тис. Трампів до Києва – це забагато? 

 

9 вагонів метро

Поки в Києві говорять про амбітні плани побудови нових гілок метрополітену, можна було б баржею підвезти 9 вагонів для потягу. Наприклад, із Кременчуга, де знаходиться прекрасний Крюківський вагонобудівний завод. Правда, логіки в цьому замало: є ж залізниця:)

Один вагон потягу метрополітену важить близько 33 тонн.

 

69 ядерних ракет

До того, як Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, наша країна була третьою після США і Росії у світі за величиною ядерного потенціалу. 

Тільки рідинних міжконтинентальних балістичних ракет УР-100Н УТТХ в Україні було більше сотні.  У баржі помістилося би 69 ядерних ракет такого типу (одна ракета важить 4,35 тонн).

 

956 тис. барж потрібно для людства

Вага всього населення Землі становить близько 287 млн тонн. Це при тому, що вчені врахували особливості ваги людей у різних країнах.

Наприклад, середній житель Північної Америки важить понад 80 кг, тоді як середньостатистичний азіат – близько 60 кг.

Так ось, якщо вода заполонить всю Землю – всього якихось 956 тис. українських барж можуть нас врятувати! Але чи буде їм зручно? 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Хто стане наступним президентом України?