Міжнародна політика

На Міжнародній конференції в Івано-Франківську обговорили екологічні виклики в умовах геополітичних трансформацій

2019-04-23 18:38:50 0

Сьогодні в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася Міжнародна конференція «Екологічні виклики в умовах геополітичних трансформацій».

Про це повідомляє служба ОДА

 Цей захід відбувся за участю проректора з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олега Білоуса, начальника відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління екології та природоохоронних ресурсів ОДА Петра Кульби, керівника Бюро Української греко-католицької церкви з питань екології Володимира Шеремети, першого проректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олега Мандрика, голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (2015-2018 рр.) Павла Жебрівського, експертів з Білорусі, Грузії, Польщі, Румунії, Литви та України.

Під час конференції Павло Жеребківський розповів про виклики та загрози  екологічній безпеці на окупованих територіях Донбасу і Криму. Йшлося про мілітарні аспекти національної та міжнародної екологічної безпеки.

У режимі Skipe-зв’язку виступив депутат Сейму Литовської Республіки, заступник голови сейму Литовської Республіки, заступник голови комітету закордонних справ з міста Вільнюс Вареікіс Егідіус та розповів про геополітичні моделі Європи у ХХІ столітті.

Науковці говорили про екологічні проблеми сучасного світу, їх вплив на міжнародну політику та екологічну ситуацію на окупованих територіях нашої країни.

Розглянули також аспекти екологічної освіти, екологічний внесок церкви для сталого розвитку країни, проведення екологічного моніторингу та надання стратегічної екологічної оцінки. Зокрема, йшлося про моніторинг транскордонних водних об’єктів Карпатського регіону й про важливість ресурсної незалежності країни.

«Збереження екологічного середовища повинно відбуватися через екологічну освіту, долучення до конкретних природоохоронних та практичних заходів. Ефективна відповідь на сучасні екологічні виклики  залежать від того наскільки кожен з нас долучиться до збереження екології. Від цього залежить не лише життя людей, а життя нашої планети», - зауважив Володимир Шеремета.

Додамо, що організаторами цієї конференції виступили Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, бюро Української греко-католицької церкви з питань екології, громадська організація «Центр політичних наративів демократії» та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань