Міжнародна політика

Неймовірна історія успіху: від навчання в Донецьку до звання найвпливовішої жінки-політика

2017-12-19 23:46:11 0

 

В липні 1954-го в сім’ї протестантського священика і вчительки народилася донька. Дівчинка росла відкритою, старанною та на диво талановитою дитиною – здібності до математики стали очевидними ще в молодшій школі.

Сім’я проживала на території окупованої Радянським Союзом НДР. Світовий лідер у майбутньому, в цей період вона вона була піонеркою, комсомолкою та спекулювала чорницею. Дівчина не проявляла жаги ні до грошей, ні до влади. Зате робила успіхи в науковій діяльності, що зробило її студенткою фізичного факультету Лейпцігського університету.

Однак її захопленням були не лише фізико-математичні науки, дівчина активно вивчає російську. Навіть їде здобувати практичні навички в радянський тоді Донецьк. З тих часів у неї залишаться спогади про тамтешнє палюче сонце та важку працю шахтарів.

Вже в 1978-му і по 1990-й вона працювала науковим співробітником Інституту фізичної хімії Академії наук НДР, де в 1986 році захистила докторську дисертацію з фізики.

Та яке відношення має доктор фізико-математичних наук до світового лідерства? Після падіння Берлінської стіни молода вчена приймає рішення спробувати свої сили в політиці. Події, що відбувалися в Німеччині в кінці 1980-х – початку 1990-х, захопили її і вже у 1989 році вона вступає в організацію «Демократичний прорив». Будучи фізиком-теоретиком, в лавах партії вона – адміністратор комп’ютерів, а через рік – її прес-секретар. Кілька місяців потому вона зайняла ту ж посаду в першому і останньому некомуністичному уряді НДР.

Заради правлячої у ФРН партії «Християнсько-демократичний союз» вона покинула «Демократичний прорив» і після об’єднання Німеччини стала депутатом Бундестагу від ХДС. Гельмут Коль став першим політичним лідером Німеччини, серйозно поставившись до молодого політика. “Ти поведеш за собою жінок”, – сказав їй канцлер, запросивши в уряд на посаду міністра у справах жінок і молоді.

Тут нагодився корупційний скандал, пов’язаний з діяльністю вже екс-канцлера Г. Коля (його звинуватили в тому, що ХДС брала гроші на партійні потреби від олігархів). Тоді наша героїня очолила рух по повалення Коля з партійного поста і домоглася його відставки.

«Я – представник Німеччини. І я керуюся лише тими цінностями, які закладені в нашій конституції», – каже Ангела Меркель. Вона стала першою жінкою-федеральним канцлером Німеччини і одночасно в свій 51 рік наймолодшим канцлером за всю історію ФРН. Вона також – перший представник нових федеральних земель на цій посаді і перший федеральний канцлер з природно-науковою освітою.

За 13 років Меркель 12 разів визнавалася найвпливовішою жінкою-політиком світу, вона зробила економіку Німеччини найсильнішою в Європі та вивела її на перші позиції серед наймогутніших світових держав. Завдяки їй рівень безробіття в сучасній Німеччині став найнижчим у Європі, а рівень ВВП – найвищим.

Як нещодавно повідомила Politeka, Ангела Меркель, кажучи про миротворців на Донбасі, заявила, що місія ООН повинна мати повний доступ до всієї окупованої території.

 

Джерело: Politeka

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?