Мистецтво

У Франківську нагороджено двох перших лауреатів премії імені Параски Хоми

2018-11-29 19:32:51 0

 

Сьогодні в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбулося урочисте вручення обласної премії імені Параски Хоми . Премія є унікальною, адже вона – перша у сфері аматорського народного мистецтва.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА

За словами начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Володимира Федорака, мета запровадженої відзнаки – підтримувати талановитих людей у їхній творчій праці, а також пошанувати відому народну мисткиню.

«Параска Хома – це наша землячка з Городенківщини. Власне, сьогодні ми віддаємо їй шану і нагороджуємо митців-аматорів. Впевнений, що ця премія популяризуватиметься серед творчих митців і спілок. Думаю, з часом все більше охочих братимуть участь у конкурсі», – сказав Володимир Федорак.

Загалом відзначили двох прикарпатських митців.

У номінації «Аматорське образотворче мистецтво» перемогла Надія Мойсей-Гасюк за цикл творів «Для тебе, Господи» та «Світ моєї душі», а в номінації «Аматорське декоративно-ужиткове мистецтво» - став Володимир Гловацький за твори рельєфної пластики в дереві «Сутність, «Спас», «Весілля».

Лауреат Володимир Гловацький зазначив, дуже важливо, що влада Прикарпаття запровадила такий конкурс, аби пошанувати Параску Хому. Також митець висловив надію на те, що наші українські звичаї, традиції, які репрезентовані в мистецтві, й надалі передаватимуться наступним поколінням.

Переможниця Надія Мойсей-Гасюк розповіла, що малює вже 14 років і надалі намагатиметься творити, щоб милувати людське око і працювати на благо України.

Після нагородження лауреатів, присутні ознайомилися з виставкою їхніх робіт.

Крім того, усіх охочих запросили в Музей мистецтв Прикарпаття на експозицію творчості Параски Хоми.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?