Мистецтво

У Коломиї відкрили виставку, приурочену 100-річчю Петра Сахра

2018-07-11 12:06:18 0

 

Син видатного коломийського маляра Петра Сахра Ярослав спільно з музейними працівниками підготували експозицію картин художника.

Про це повідомляє Дзеркало Коломиї.

Виставка відкрилася у виставковому залі регіональної організації Національної спілки художників України якраз на сам день народження митця – 10 липня. 

Як зазначили упорядники експозиції, картини маляра довелося діставати звідусюди, – дещо знаходиться в музейних схронах, багато полотен – у приватних руках, сім картин передали з міської лікарні, чимало ескізів та етюдів тримає у своєму помешканні подружжя Ярослав Сахро та Оксана Литвин.

Узагалі,  Петро Сахро працював надзвичайно інтенсивно. Малював як на замовлення Художнього фонду, так і за велінням власної мистецької натури.

Картини його виставлялися в музеях, прикрашали інтер’єри їдалень, підприємств, різних комунальних установ. Увесь величезний доробок митця зібрати нині проблематично.

Петро Сахро мав за плечима високопрофесійну художню освіту – вчився у Львові в Мистецькій школі Олекси Новаківського.

Малював гуцулів, сільські пейзажі, побутові й обрядові сценки, портрети, а також великі полотна, де все  передано на одній картині.На жаль, його ім’я мало відоме за межами міста, бо не влаштовував персональних виставок, не видав альбому з власною творчістю.

\

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів