Наші досягнення

Визначені переможці обласної премії імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького у галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури

2018-11-06 16:37:37 0

 

5 листопада під головуванням співголів – заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка та першого заступника голови обласної ради Василя Гладія відбулося засідання обласної комісії з присудження премії імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури.

Про це повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

На засіданні заважувалося, що переможці визначатимуться у чотирьох номінаціях, зокрема, «духовне друковане слово», «образотворче народне сакральне мистецтво», «реставрація сакральних об’єктів» та «новостворені сакральні об’єкти». Запроваджена така премія для поширення традицій високоморальних українців-духовників, продовження започаткованих ними традицій у сучасному сакральному, образотворчому мистецтві та у духовній літературі.

За підсумками голосування у номінації «Духовне друковане слово» переміг Ярослав Ткачівський за книги «Жертовний вогонь», «Навія», «Монахиня», збірки пісень і романсів «Предвічна суть», «Живімо для добра» та аудіо компакт-диск «Пригадай собі волошки: пісні та романси на вірші  Ярослава Ткачівського»; в номінації «Реставрація сакральних об’єктів» - парох Архикатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового УКГЦ м. Івано-Франківська митрофорний протоієрей  Юрій Новіцький за 20 реставрованих експонатів

У номінації «Образотворче та народне сакральне мистецтво» перемогу здобув творчий колектив у складі Романа Кондратіва, Олександра Охапкіна, Володимира Сірка, Миколи Симчича, Валерія Малиновського за ексклюзивний вишиваний іконостас в різьбленому обрамленні народного гуцульського стилю у Соборі Погінської Богородиці ЧСВВ с. Погоня Тисменицького району, в номінації «Новостворені сакральні об’єкти» - авторський колектив архітекторів Ореста Коса, Світлани Кос, Сергія Кушнірюка, Олега Абрамкіна за спорудження храму «Преображення Господнього» УГКЦ м. Івано-Франківськ. 

Додамо, що премія імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури - це найвища в області відзнака за вагомий внесок у розвиток літературного, образотворчого, народного мистецтва, архітектури і дизайну, яку щорічно присуджують обласна державна адміністрація та обласна рада.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів