Освіта і наука

Долинська школа відсвяткувала свій золотий ювілей

2018-11-14 19:19:19 1

 

 

Осінній день  10 листопада став хвилюючою подією для міста Долина. Загальноосвітня  школа №5, багата своєю історією та освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячних за науку випускників, святкувала 50-літній ювілей. Малиновий дзвоник  запросив всіх своїх випускників, всіх теперішніх учнів, всіх тих, хто працював чи зараз працює в цьому закладі.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на Долинську міську раду Івано-Франківської області.

Програма святкування передбачала виставку творчих робіт учнів, екскурсії по школі та урочистий концерт-спомин.

Так уже повелося, що свято завжди  розпочинає господар, який зустрічає гостей і запрошує їх до своєї господи. Молодий, енергійний  директор Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Андрій Юрків, вітаючи присутніх з ювілеєм, зауважив, що всі, хто якимось чином пов’язаний з школою, є ювілярами, подякував всім за візит, висловив побажання, щоб кожен відчув себе на святі бажаним, бо школа – це не просто будівля, а це традиції і пам’ять поколінь. Одні навчали, а інші – навчались. Це ті педагоги, котрі щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, й ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони в пам’яті учнів та колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки. Це учителі-ветерани праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Праця кожного з них – золоті сторінки історії школи.
Насамкінець директор подякував колегам, батькам, міській  раді, районній владі за розуміння та підтримку, побажав всім мирного неба, здійснення  планів та бажань.

На урочистостях панувала позитивна атмосфера та відчувалось хвилювання присутніх. Щире та зворушливе Господнє благословення пролунало з уст отця Богдана Тисяка.

Привітати педагогічний колектив та дітей зі святом завітали директори-колеги навчальних закладів міста, керівництво міста та району. Гості зазначили, що хоч відзначають півстолітній ювілей, але школа молодіє від усмішок дітей, невтомності директора, творчості вчителів. Вони робили і роблять усе для того, щоб навчальний заклад процвітав. Школа розвивається, міцніє, здобуває авторитет. Впевнено крокує в майбутнє, завдячуючи органам влади, спонсорам, випускникам закладу. Запрошені гості говорили багато теплих слів, повнилася школа цього дня щедрими подарунками.

Найпочеснішими гостями свята були ветерани педагогічної праці. Девізом їхнього життя стали слова: «Вічно молоді душею». Відеовітання надіслав перший директор школи Михайло Рябов, математик за фахом, педагог-новатор, людина з нестандартним мисленням. Під його керівництвом в школі зароджувались перші традиції, сформувався особливий мікроклімат, в якому панували дружні, довірливі відносини в колективі як учнів, так і вчителів, завдяки цьому школа стала однією з кращих в районі.

На педагогічному досвіді старших колег виросла ціла плеяда вчителів, які сьогодні становлять ядро колективу. 4 вчителів-випускників пізнали світ і науку в її стінах: Алла Луганська, Лариса Федорко, Ольга Колєсова, Олена Свирида. До слова також були запрошені випускники закладу: Лариса Кумогородська та Ірина Дюкова. Вони з теплотою згадували свої шкільні роки, тішилися наданою можливістю привітати всіх зі святом.

Доля вносить свої зміни в людське життя, і з плином літ не змогли прийти на свято ті працівники школи та випускники, які відійшли у вічність. Пам’ять про цих дорогих людей вшанували хвилиною мовчання.

Взагалі свято було повно сюрпризів: чудовим був виступ  шкільного вокального ансамблю (керівник Мар’яна Шулекіна),  вразили музичні дарунки талановитих   Світланки Хмурої, Анни Рачинської та випускниці школи Валентини Рачинської. Лилося піснею учнівське дзвінкоголосся, раділи педагоги, що так багато людей завітало на свято, витирали сльози однокласники, які зустрілися через десятки літ. Кожне слово, сказане в час свята, карбувалося в пам’яті випускників, бо воно – про них, про їхнє життя і про одвічну любов – рідну п’яту  школу.

Завершився концерт фінальною піснею у виконанні колективу вчителів, працівників та святковим тортом. Це був не просто ювілей, це було свято, наповнене радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а і в серці кожного присутнього.

Гордиться школа своїми випускниками. Ким би не вони не були –завжди з честю носять ім’я випускника Долинської загальноосвітньої школи №5, девіз якої – «Поспішаймо робити добро».

Світ змінюється, але напоєні любов’ю, світлом доброти, людяності дитячі серця в цій школі вчаться мріяти, творити, прагнуть бути найкращими. Досягнувши вершин, знову повертаються до неї, щоб хоч на мить стишити ходу, зупинити плин часу, поринути у вир спогадів, зустріти шкільних друзів, пригадати перше кохання, подякувати та обійняти вчителів.

Після свята усі розглядали стенди, затримуючись біля фотографій, впізнавали, ділились враженнями. Відвідали класи, сіли за парти, згадали друзів, непомітно витираючи сльози та ховаючи їх за посмішками, пригадували шкільні витівки,  яскраві епізоди юності, дивувались плинності часу. Адже півстоліття для людини – це океан емоцій, що сповнений перемогами, поразками, успіхами вже власних дітей, внуків, правнуків… Панувала надзвичайно тепла та щира атмосфера.

Свято закінчилось, стихли коридори, а школа вже чекає нового дня, щоб знову наповнитись дитячим гомоном  у сьогоденні.

 

Теги
Коментар

Світлана2018-11-15 12:35:47

Вітаю найкращих вчителів Долинської школи №5, велика подяка Стефанії Йосипівні, найкращому вчителю математики, добра вам і процвітання!

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань