Освіта і наука

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника відвідала угорська делегація

2017-08-01 18:40:22 0

 

До складу делегації увійшли віце-спікер Угорського парламенту, заступник голови державних зборів Угорщини Лежак Шандор, помічник віце-спікера угорського парламенту Гашпар Роланд, Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгород Йожеф Бугайло, помічник Генерального консула Угорщини в м. Ужгород Тімко Тімей, президент державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

У рамках програми візиту відбулася зустріч ректора Ігоря Цепенди з високоповажними гостями, в якій також брали участь почесний консул Угорщини в м. Івано-Франківськ та Івано-Франківській області Василь Вишиванюк, керівник угорського культурно-освітнього центру в області Мирослава Нагорняк, начальник УДСНС в області Володимир Чернецький, представники угорської общини та засобів масової інформації.

Під час зустрічі ректор університету Ігор Цепенда відзначив активну міжнародну діяльність університету, зокрема, щодо співпраці з вищими навчальними  закладами Угорщини, популяризації угорської мови серед студентства та молоді, роботі «Недільної  школи» з вивчення угорської мови, яка діє при університеті з 2014 року.

Віце-спікер угорського парламенту, заступник голови державних зборів Угорщини Лежак Шандор підкреслив важливість розвитку такої співпраці в науковому та освітньому напрямках між університетами Угорщини та Прикарпатським національним університетом, який є одним із найкращих і найрейтинговіших вищих навчальних закладів в Україні.

Керівник угорського культурно-освітнього центру в області Мирослава Нагорняк розповіла про те, чим живе сьогодні угорська община Прикарпаття, яка зараз налічує більше сотні осіб. Також представники общини висловили вдячність угорським посадовцям за організацію поїздки івано-франківських дітей на екскурсію в м. Будапешт. Своєю чергою начальник УДСНС в області Володимир Чернецький поінформував представників угорської делегації про проведену роботу фахівцями служби з надзвичайних ситуацій щодо обстеження безпечності місць, де виявлені поховання угорських вояків, які загинули на території Прикарпаття в період першої та другої світових воєн та запевнив про подальше сприяння в даному питанні.

Після завершення зустрічі віце-спікер угорського парламенту, заступник голови державних зборів Угорщини Лежак Шандор та представники угорської делегації поклали вінок до меморіальної дошки пам'яті героїв, що загинули під час Угорської революції та визвольної боротьби в 1956 році, яка встановлена на будівлі корпусу економічного факультету Прикарпатського університету.

 

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань