Подорожі світом

Британський мандрівник обігнув Північний полюс

2016-09-13 21:56:44 1

 

 

Арктична експедиція британського мандрівника Девіда Хемплемана-Адамса завершила маршрут вздовж усього узбережжя Північного Льодовитого океану.

Яхта "Нортебаут" (Northabout) в червні вийшла з порту британського Брістоля і за одне полярне літо обігнула Північний полюс проти годинникової стрілки.

У понеділок яхта вийшла з протоки Ланкастер у Канаді, успішно пройшовши запланований маршрут.

Зараз судно прямує у бік Гренландії і в середу має прийти до порту міста Упернавік. Потім яхта пройде уздовж західного узбережжя Гренландії і в жовтні повернеться до Британії.

Цим проектом Адамс хотів привернути увагу до проблеми стрімкого танення льодовиків у Арктиці.

На цьому тижні обсяг полярних льодовиків в Північному Льодовитому океані знову зменшився до рекордного рівня. Це підтвердили ВВС представники експедиції Адамса.

Танення дозволило яхті без проблем пройти по Північному морському шляху і Північно-Західному проходу в Арктиці, хоча раніше ці морські шляхи вважалися майже непрохідними через лід.

Вчені розраховують, що в найближчі десятиліття обидва шляхи будуть більш активно використовуватися для комерційних перевезень.

 

Джерело: http://www.bbc.com/

 

Теги
Коментар

Іра2018-12-13 16:58:00

Давно хотіла поїхати в подорож але ні як не могла, завдяки цьому сайту http://owntravel.com.ua/yak-pochati-podorozhuvati/ я поїхала в першу подорож.

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань