Подорожі світом

Екстернштайне - німецький Стоунхендж

2017-02-06 09:23:51 0

 

Екстернштайне називають "німецьким Стоунхенджем". Являє собою ланцюг скель з пісковика в Тевтонбургському лісі довжиною біля кілометра і віком 70 мільйонів років. Найцікавіша частина знаходиться біля озера, тут п'ять 40-50-метрових скель розташовані на узліссі.

Археологи проводили розкопки в цьому місці та знаходили деякі предмети віком у 12 тисяч років. Припускається, що біля цих скель проводили культові церемонії кельти чи стародавні германці. Але ніхто не може знати напевно. Задокументована історія каменів говорить нам, що у "третьому рейху" тут приймали до лав СС, а також шукали сліди "арійських предків". Скелі оглянув Генріх Гіммлер, схвалив їх використання в якості одного зі "священних місць" CC і виділив кошти для досліджень, які, правда, ніяких сенсацій не принесли.

Особливу увагу істориків Екстернштайне одержали у XVIII столітті. Існувала теорія, що тут знаходився Ірмінсула - святиня саксів-язичників, символ Світового дерева. Припускається, що присвячений їх богу Ірміну стовп із дерева, що, ймовірно, представляв собою статую, був зруйнований у 722 році за наказом Карла Великого в ході християнізації німецьких племен.
 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Вид на Екстернштайне з боку озера
Вид на Екстернштайне з боку озера ©Yuriy Buriak

На найвищій скелі вирубана загадкова ніша. Потрапити туди можна по містку. Що це - ніхто не знає. Вона являє собою вівтар, куди під час літнього сонцестояння через круглий отвір пробиваються сонячні промені. У стіні вирубано вікно, що вказує на найпівнічнішу точку сходу Місяця. Незрозуміло, як доісторичні люди могли мати такі астрономічні знання. Можливо, це обсерваторія, можливо, вівтар.

Вівтар чи обсерваторія?
Вівтар чи обсерваторія? ©Yuriy Buriak

Вчені вважають, що скелі знаходяться на перетині енергетичних потоків землі й людина, що входить у вівтар, відчуває приплив позитивної енергії, ейфорію, тепло й уповільнення дихання. Хоча у нас на це своя точка зору. Нагору ведуть досить круті сходи. Піднятися по них на 40 метрів навіть нам, молодим, досить спортивним людям, було важко. До того ж, нагорі вітер дме сильніше. Тому абсолютно логічно, що, потрапивши до ніші, людина відчуває тепло й уповільнення дихання. Та й узагалі місце дуже мальовниче: ліс, озеро, скелі, звідки взятися негативній енергії?

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Оглядовий майданчик на одній зі скель Екстернштайне
Оглядовий майданчик на одній зі скель Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Круті сходи
Круті сходи ©Yuriy Buriak

 

Вид зверху
Вид зверху ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

На найвиднішому місці розташований барельєф зі сценою зняття Христа з розп'яття. Він датується приблизно 1150 роком і є одним із найважливіших скульптурних зображень романської епохи в Німеччині.

Барельєф зі сценою зняття Христа з розп'яття
Барельєф зі сценою зняття Христа з розп'яття ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Вікно у вівтарі
Вікно у вівтарі ©Yuriy Buriak

 

Екстернштайне
Екстернштайне ©Yuriy Buriak

 

Ця штука налякала нас у безлюдному лісі =)
Ця штука налякала нас у безлюдному лісі =) ©Yuriy Buriak

Як дістатися: Між Бад-Пірмонтом і Детмольдом ходить туристичний автобус №792. Він під'їжджає до всіх туристичних об'єктів по шляху проходження, в тому числі й до Екстернштайне. Карту його маршруту та розклад можна подивитися тут. Можна дістатись і на звичайних рейсових автобусах з Детмольда чи інших прилеглих міст, використовуйте bahn.de або kvg-lippe.de. Ми ж приїхали рано вранці на залізничну станцію Horn-Bad Meinberg і пішли пішки приблизно 3 кілометри. Біля входу є каса, але через те, що ми прийшли рано, на території не було взагалі нікого - ані працівників, ані туристів. Квиток, судячи з усього, потрібен тільки якщо ви хочете піднятися нагору, на скелі. Самі ж камені знаходяться просто на узліссі й підійти можна вільно з будь-якого боку.

До речі, сфотографувати камені з північної сторони з великої галявини можна тільки рано вранці чи в похмурий день. Удень сонце розташоване відразу над ними.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?