Подорожі світом

Марс на Землі

2016-09-08 17:55:07 0

 

У Йорданії є пустеля Ваді Рам. Вона вважається самою таємничою і незвичайною пустелею світу, оскільки абсолютно не схожа на жодну іншу.

Всі ми бачили фантастичні фільми, де події відбувалися на Марсі. Все це здавалося настільки дивним і нереальним, що просто захоплювало дух. Виявляється, такі краєвиди можна побачити і на нашій планеті. Для цього достатньо відвідати пустелю Ваді Рам в Йорданії. Її площа становить понад 74 000 га, а найвища точка - гора Умм ад-Дамі (1830 м). Ваді Рам є національним парком і має масу пам'яток. Друга назва пустелі - «Місячна долина».

Всім мандрівникам доступні катання на верблюдах або джипах, альпінізм, політ на повітряній кулі, вивчення наскельних малюнків, які ще досконально не вивчені, а також багато іншого. Але основна маса туристів приїжджає, щоб отримати естетичне задоволення від навколишньої краси тутешніх місць. Всім своїм гостям пустеля подарує неймовірні світанки і заходи, спокій і безтурботність, нічне небо, всіяне мільйонами зірок.

Це просто рай для романтиків, які не бояться труднощів проживання в наметовому містечку.

За твердженнями істориків, Ваді Рам утворилася в VIII-VI століттях до н. е. в результаті розлому земної кори. Складається з величезних шматків граніту і пісковику. У пустелі досі живуть дуже дружні бедуїни, які із задоволенням запросять до свого шатра і пригостять чаєм або кавою, а за певну плату будь-який турист спокійно може залишитися у них на нічліг. Головне не помилитися з одягом, адже температура коливається від 1 ºС вночі до 32 ºС вдень.

У пустелі проживає багато різновидів птахів: орли, грифи і навіть горобці. Серед тварин особливий інтерес викликає арабська пісочний кіт, який зовні мало відрізняється від звичайного домашнього, але має неймовірну витривалість, що дозволяє виживати в таких суворих умовах.

Навесні пустеля перетворюється: після сезону дощів на короткий термін вона покривається зеленню, розпускаються квіти. Саме в цей період можна побачити чорний ірис, який є національною емблемою Йорданії.

Найзнаменитіша скеля пустелі - «Сім стовпів мудрості». Вона дала назву книзі, яка описує пригоди англійського розвідника Лоуренса Аравійського. Також обов'язково варто відвідати скельний міст «Бурда».

Ваді Рам знаходиться в парі годин їзди від Аммана і всього в годині - від Акаба. Цими маршрутами постійно курсують автобуси. Так що якщо є можливість відпочити на Червоному морі в Акаба або намічається поїздка в Петру, не пропустіть можливість провести день в самій незвичайній і красивій пустелі світу.

Джерело: https: //vokrugsveta.ua

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань