Політика

Депутати від «Самопомочі» побували з візитом в Богородчанському районі

2018-02-04 09:33:08 0

 

З робочим візитом голова обласної організації, депутат обласної ради Богдан Станіславський, помічник нардепа Тараса Пастуха Олег Кушнір та депутат  обласної ради Святослав Никорович відвідали об’єкти соціально-культурного призначення в селищі Богородчани, у селах Забережжя, Іваниківка та Похівка.

В ході візиту разом з головою районної державної адміністрації Франком Єжаком відвідали Богородчанську центральну районну лікарню. За словами голови РДА, школи і лікарня є пріоритетними для селища. Тому він прикладає максимальних зусиль, щоб забезпечити їх повноцінне функціонування. Нещодавно в приміщенні ЦРЛ відкрили капітально відреставроване відділення екстреної медичної допомоги, але на цьому оновлення медзакладу не зупиняється.

«Ще треба відремонтувати операційні зали, потрібні нові столи, лампи. Ті, що є, вже фізично зносились, застаріли і спричиняють багато незручностей для медиків», — каже головний лікар Юрій Павлушинський.

 

 

 

Є бажання осучаснити і  пологове відділення. За рік тут народжується до півсотні дітей.

«Щоб зробити умови для породіль максимально комфортними. Плануємо облаштувати післяпологові палати «сімейного типу» для цілодобового перебування біля породіллі близької людини  — з окремими санвузлами і всім необхідним. Цього року хочемо зробити хоча б дві такі палати, а в перспективі  — п’ять»,  — додає керівник Богородчанської ЦРЛ.

За словами депутата облради Святослава Никоровича, одне з найнагальніших питань для медзакладу  — застаріле обладнання.

«Приміщення в хорошому стані, помалу робляться ремонти, але лікарі не мають з чим працювати», — каже депутат.

Зокрема, необхідні новий апарат для штучної вентиляції легень, рентгенапарат, лапароскопічна стійка. Велике навантаження і на наявні УЗД-апарати, які теж потребують оновлення. Наразі ведуться перемовини про встановлення апарату МРТ в лікарні.

«Це вкрай важливо. Бо є важкі ситуації, де час,  на жаль, не завжди грає на користь пацієнта. Потрібно оперативно встановити точний діагноз, визначити стан хворого, а немає такої можливості на місці», — підкреслив Юрій Павлушинський.

Для пацієнтів, які поступатимуть у невідкладному стані послугу планують зробити безкоштовною, а для інших буде встановлена фіксована плата.

 

«Востаннє ми були тут в серпні. І можу з впевненістю сказати: те, що було і що є зараз — це дві великі різниці», — зазначив депутат облради Богдан Станіславський.

У селі Забережжя вкрай погана ситуація з сільським клубом. Дах в аварійному стані, потрібно терміново ремонтувати, щоб не сталося обвалу.

«Головне завдання — зберегти будівлю. А вода, яка просочується через дірявий дах, цьому ніяк не сприяє. Дуже сподіваюсь, що вдасться заручитися підтримкою керівництва району для вирішення цього питання»,  — зазначив Святослав Никорович.

 

За словами сільського голови Михайла Михайлюка, ремонт даху є пріоритетним і в Заберезькому НВК. Тут вже провели часткову заміну вікон та дверей, полагодили підлогу. Планують провести поточний ремонт і в місцевому дитсадку.

У селі Іваниківка місцевий клуб теж потребує оновлення. Тут вже встигли замінити вікна, полагодити дах, але роботи ще дуже багато. Зокрема, потрібно облаштувати гурткові кімнати.

«Приходить дуже багато дітей і всі туляться в одній кімнатці. В Іваниківці дуже активна молодь, яка багато працює і має творчий потенціал. Але потрібно допомагати його розвивати, потрібна підтримка», — наголосив депутат Никорович.

В приміщенні клубу регулярно проводяться різноманітні заходи, часто їх організація тримається виключно на ентузіазмі молодих людей.

У Похівській ЗОШ І-ІІ ст. відремонтовано дах, всюди нові вікна і двері. Наразі ключове питання – будівництво дитсадка, який зміг би прийняти понад 20 дітей. За словами сільського голови Миколи Остапчука, батьки віддають дітей до дитсадка в Богородчанах, а там вони вже й до школи йдуть:

«Через це вже наступного року в школі не буде 1 класу. Тому садок є дуже потрібним».

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів