Політика

Пропорційна система і 300 нардепів: Рада дала старт законопроекту Зеленського

2019-09-03 20:04:01 0

 

Народні депутати направили до Конституційного суду законопроект про зменшення конституційного складу Верховної Ради до 300 депутатів і запровадження пропорційної виборчої системи.

"За" на пленарному засіданні у вівторок, 3 вересня, проголосували 258 народних обранців. Вони погодилися включити проект до порядку денного сесії.

У разі прийняття документа Радою будуть внесені зміни в ст. 76 і 77 Конституції. Уже з наступного скликання кількість нардепів можуть зменшити з 450 до 300.

Рада направила в КСУ законопроект о сокращении количества нардепов

Рада направила в КСУ законопроект о сокращении количества нардеповРада направила в КСУ законопроект о сокращении количества нардепов

В Основному законі пропонується прописати, що "народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу, постійно проживає в Україні не менше останніх п'яти років і володіє державною мовою".

У ст. 77 Конституції також пропонується закріпити, що Верховна Рада обирається за пропорційною системою. При цьому залишається формулювання, що порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань