Поради мандрівникам

Де найсмачніша кава в Івано-Франківську - туристичний міні-путівник по місту

2019-09-08 09:11:10 0

 

 

Івано-Франківськ – європейське місто, райський куточок з красивою архітектурою, затишними скверами та парками. Франківськ, чи як молодь ласкаво називає Франик, – з першої хвилини стає своїм, рідним. Це любов з першого погляду, адже більш затишного, комфортного та практичного міста – вам точно не знайти. Не даремно місцева влада роками докладала чималих зусиль для створення алей, парків, озеленення вулиць. Саме тому так приємно прогулюватися пішки головними вулиця Івано-Франківська.

Бартка - зібрала для вас цікаві факти та маршрути для прогулянки та знайомства з містом.

Безпосередня близькість міста до гірського району робить його ще більш привабливим. В хорошу ясну погоду з будь-якої багатоповерхівки відкриваються неймовірні краєвиди на гори. А щоб остаточно закріпити враження про Івано-Франківськ, потрібно оглянути його з висоти пташиного польоту, вибравшись на оглядовий майданчик міської ратуші.

Місто можна оглянути і за один день, та щоб сповна пізнати та відчути, як та чим живуть європейські українці, необхідно затриматися в Станіславові надовше. Найперше, прямуйте до міської ратуші. Там знаходиться оглядовий майданчик, з якого мальовничий Франківськ з його вузькими вуличками відкриється, як на долоні.

Побутує думка, що найсмачніша у місті кава в кав'ярні «Говорить Івано-Франківськ». Доки привітні офіціанти виконуватимуть ваше замовлення, вам не доведеться ані на мить сумувати – в приміщені оригінальні стільниці, на яких вибиті легенди Франківська та життєві історії відомих франківців.

Прогулюючись містом, не потрібно поспішати. Беріть приклад з місцевих мешканців, що безтурботно насолоджуються своїм рідним містом, наче вперше. Проходячи площею Шептицького, тримайте погляд вгорі: на одній із стін будинку вам зустрінеться герб Станіславова.

У місті можна побачити залишки старих фортечних укріплень, які колись оберігали Станіславів. У підземеллі поруч фортеці можна ознайомитися з сучасним франківським мистецтвом, придбати оригінальні речі чи сувеніри, пообідати чи навіть навести марафет в стильному салоні краси.

Музей мистецтв Прикарпаття – справжня скарбниця мистецтва Прикарпатського краю. Експонати розміщені у найстарішій споруді Франківська – костелі Непорочного зачаття Діви Марії, котрий був зведений у ХVІІ ст. в модному ренесансному стилі. Свого часу костел був усипальницею знатного роду Потоцьких, а також інших багатих вельмож та священнослужителів. У музеї можна оглянути картини, ікони та скульптури не тільки українських, а й польських, німецьких, австрійських та італійських митців.

Кафедральний собор Святого Воскресіння УГКЦ – свого часу належав практично до всіх християнських конфесій. Зведений на початку другої половини ХVІІІ ст. храм пережив чимало бід, зокрема руйнування та повний занепад. Тільки з приходом греко-католицької ієпархії храм почав розквітати. Пишне оздоблення церкви виконано у візантійському стилі, найбільше вражає п'ятиярусний іконостас, вік якого 116 років.

Кафедральний собор Покрови Святої Богородиці УАПЦ, або як її називають в народі вірменська церква. Зведена за рахунок багаточисельної вірменської громади у 1664 році. Храм славився своєю чудотворною іконою Божої Матері, який за словами очевидців мироточив та міг зцілювати. З приходом радянської влади до Станіславова основна маса вірмен покинули місто, забравши з собою і чудотворну ікону. Зараз вона знаходиться у Польщі в місті Гданськ.

Для любителів мистецтва не тільки художнього, а й музичного та театрального у місті діє Обласна музична філармонія (1891 року) та Обласний академічний музично-драматичний театр ім. І. Франка (1980 року).

Музей Небесної сотні – унікальний в Україні, налічує близько 500 оригінальних речей, привезених з Майдану. Кожен свідомий громадянин, а особливо молоде покоління повинні побувати в музеї, щоб відчути всю гіркоту перемоги Революції Гідності.

Легендарна «стометрівка» – пішохідна зона довжиною більше ніж 500 метрів. На ній сконцентровано міське життя. Тут на кожному кроці кафе, ресторанчики, магазинчики. Також тут можна насолодитися чималим розмаїттям вуличної музики та й мистецтва загалом. «Стометрівка» належить до основних символів Івано-Франківська.

Спокійною та романтичною буде прогулянка вулицею Шевченка, яка плавно переходить у парк ім. Т.Г. Шевченка. А через дорогу від парку знаходиться величезне міське озеро. Просто там можна урізноманітнити прогулянку плаванням на човні.

Якщо Ви завітали до Івано-Франківська ненадовго, але всетаки маєте бажання по-справжньому намилуватись та відчути усі барви міста, рекомендуємо наступне:

 • Підніміться ліфтом на оглядовий майданчик ТЦ «Легенда» (на розі пл. Ринок з вулицями Вірменською та Шеремети) і подивіться на Ратушу та Площу Ринок з висоти пташиного польоту;
 • Випийте у будь-якій кав'ярні ковток «Прикарпатського бальзаму», настояного на кільканадцяти ароматних Карпатських травах. Пляшечка бальзаму — найсмачніший сувенір з Івано-Франківська;
 • Прочитайте столи у кав'ярні «Говорить Івано-Франківськ» (на розі пл. Ринок та вул. І. Труша) — це найлаконічніше зібрання міських легенд та легендарних особистостей міста, викарбуваних на стільницях. Тут також — найкраща в місті кава;
 • Пройдіться найкоротшою вуличкою Івана Труша, вистеленою давньою бруківкою (між пл. Ринок та вул. Лесі Українки). Її довжина — усього 65 метрів. Вона також найвужча — 6 метрів у ширину;
 • Відшукайте герб Станиславова на бічній стіні старої Колегіати (пл. Шептицького, 8 з боку кавярні «Бізе»). Він захований так високо, що про його існування знає далеко не кожен мешканець міста;
 • Пустіться у підземелля Бастіону (входи з вул. Галицької між будинками №7 та №9 та з вул. Новгородської між будинками №6 та №10) Це частина справжніх фортечних укріплень старого Станиславова;
 • Скуштуйте штрудель з вишнями чи яблуками у вишуканій «Цукерні», облаштованій у віденському стилі (вул. Незалежності, 12). Такі заклади були дуже популярними у Станіславі століття тому;
 • Роздивіться бруківку 17-го століття перед брамою Палацу Потоцьких (перехрестя вул. Шпитальної та вул. Старозамкової). Це річкові камені з Бистриць, якими укладали вулиці Станиславова, що знаходився всередині фортеці;
 • Навідайтесь до Танцюючої фабрики на вул. Вірменській, неподалік фонтану-пам'ятнику у формі яйця. Команда ресторану запропонує не лише найсмачнішу в Україні піцу, але й станцює для Вас!;
 • Скуштуйте найкраще франківське пиво «Панське» у «Пабі Потоцьких» (вул. Дністровська, 22а) біля підніжжя земляних валів давньої фортеці;
 • Прогуляйтеся липовою алеєю вулиці Шевченка до найдавнішого у місті парку, який є улюбленим місцем відпочинку франківчан вже понад двісті років.

За матеріалами KARPATY.LOVE

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань