Світ IT

В Android 11 буде можливість знімати відео понад 4 ГБ

2020-01-06 14:04:40 0

 

Щоб користувачі не переповнювали пам’ять свого смартфона уже одним відео Google ввів обмеження на максимальний розмір записаного файлу. Сьогодні, в еру відео 4К та 8К, це обмеження нагадує крилатий вираз «640 КБ вистачить усім». У Google планують значно збільшити максимальний розмір відеофайлу у Android 11.

Смартфони під управлінням операційної системи Android не можуть записувати відеоролики розміром більше 4 ГБ. При перевищенні ліміту додаток камери завершує один файл та розпочинає новий, продовжуючи зйомку. У підсумку в галереї смартфона будуть доступні кілька відеофайлів.

Причиною ліміту є смартфон Google Nexus 5, максимальна комплектація якого має лише 32 ГБ вбудованої пам’яті. Слоту для microSD у нього немає через політику Google (насправді приховане бажання заробити грошей – Google «дере» з користувачів найбільше за кожен гігабайт).

У щойно розпакований Nexus 5 з 32 ГБ пам’яті розміститься не більше 7 відеороликів по 4 ГБ. При цьому не залишиться місця для чогось іншого. Тому в Google установили, щоб програмний компонент Android MediaMuxer, який відповідає за створення файлів MP4, підтримував максимальний розмір не більше 2 в 32 ступені байтів. Це саме становить 4 ГБ.

Довгий час ліміт не особливо заважав: обсяги вбудованої флеш-пам’яті залишалися невеликими, а карти microSD працювали в файловій системі FAT32, яка також не підтримує файли більше 4 ГБ.

Сучасні смартфони автоматично адаптуються до існуючого ліміту. Наприклад, зйомка відео 4K на Pixel 4 досягне ліміту 4 ГБ через 12 хвилин для відео з частотою 30 кадрів в секунду і бітрейтом 48 Мбіт/с. Після цього камера збереже створений файл і почне записувати новий.

Починаючи з Android 11 в Google переводять програмні відеокомпоненти на 64 біта. Під час тестування інженери Google записали відеофайл розміром 32 ГБ. В іншому тесті одним записом вдалося заповнити всю пам’ять використовуваного смартфона.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань