Театр і кіно

Франківські актори показали просто неба у Києві благодійну виставу

2017-10-09 21:00:10 0

 

6 жовтня на території Михайлівського золотоверхого собору в Києві відбувся благодійний показ п’єси “Оскар і Рожева Пані” за твором Еріка-Еммануеля Шмітта, приурочений до Всесвітнього дня паліативної допомоги.

Глядачам випала можливість вперше побачити постановку під відкритим небом. Під час показу охочі могли зробити благодійні внески на розвиток паліативної допомоги в Україні.

Актриса Ірма Вітовська, яка виконує у постановці роль Рожевої Пані, повідомила, що за роки існування проекту п’єса була показана у 46 містах України, де вдалося зібрати 1 мільйон 23 тисячі 398 гривень благодійних внесків. Гроші передані на потреби важкохворих дітей у містах, в яких працюють виїзні бригади та онкогематологічні відділення.

Показ п’єси просто неба у Києві став преамбулою до дискусії про паліативну допомогу в Україні. До участі в ній запросили представників уряду, місцевого самоврядування, голів церков, громадських діячів, експертів та всіх небайдужих.

Роман “Оскар і Рожева Пані” французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта, опублікований в 2002 році, отримав величезну популярність у Франції та в світі. Книгу було екранізовано у 2009 році.

У центрі сюжету – останні дні життя хворої на рак дитини.

Книга складається з 14 листів 10-річного Оскара. У них він розповідає про своє життя в лікарні, де за смертельно хворими дітьми доглядають Рожеві Пані.

Коли Оскар дізнається, що йому залишилося жити 12 днів, Бабуся Роза (Рожева Пані) пропонує хлопчикові гру – вважати кожен прожитий день 10 роками життя, яке йому хотілося б прожити.

У своїх 12 листах до Бога Оскар розповідає про різні етапах свого непрожитого життя: юність, перше кохання, створення сім’ї, кризу середнього віку, старість та підготовку до смерті.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?