Технології

Яку загрозу несуть онлайн-тести у Facebook

2017-11-11 21:13:06 0

 

Віднедавна у соцмережі Facebook величезної популярності набули онлайн-тести, результати яких можна отримати за кілька хвилин. Для цього варто лише надати доступ до свого профілю.

Експерти ж кажуть, що у цьому й криється небезпека, передає ain.ua.

Видання зазначає, що часто користувачі навіть не дочитують умови, на яких надають доступ до своїх персональних даних. Понад те, у самих запитах не завжди правдиво описано з приводу того, і яка саме інформація потрібна.

Розробник тесту «Який ти Гусь» Макс Фрай розповів, що вони збирають досить невинні дані – доступ тільки до аватару користувача (який потім додається в картинку на результаті), його імені та адреси. Проте шахраї можуть використовувати ці тести як вірус, бо користувачі не звертають увагу, за яким лінком переходять і на що погоджуються:

«Будь-яка авторизація через Facebook передає третім особам ваші дані... Ще гірше, що ви не завжди контролюєте, який саме лінк публікуєте з результатами тесту – він може містити щось компрометуюче або навіть вести на сторінки з шкідливим кодом. Як результат - спам на ваш мейл і телефон, ви стаєте лідом в реферальних програмах інтернет-магазинів... Є схеми, зав'язані на показі вам реклами там, де її не повинно бути, заміни однієї реклами іншою, показі забороненої реклами тощо», – розповіла SMM Head агентства Engine Digital Олена Сергієнко.

Слід зазначити, що й сама адміністрація Facebook знімає з себе будь-яку відповідальність за наслідки такого доступу. У розділі Data Policy повідомляють користувачам, що інформація, зібрана таким чином третіми особами, потрапляє вже під їх власні правила використання сервісу.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?