Україна і світ

Делегація з Прикарпаття взяла участь у відзначенні Свята української національної культури в Республіці Польща

2018-06-04 19:06:11 0

 

3 червня в м. Перемишль (Республіка Польща) відбулися заходи з відзначення Свята української національної пам’яті та вшанування загиблих воїнів Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.

Про це повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Захід розпочався зі Святої Літургії в греко-католицькому кафедральному соборі Св. Івана Хрестителя у м. Перемишль. Після святкового богослужіння  сформована колона більш ніж з півтори тисячі представників Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини урочисто пройшла вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря в с. Пикуличі, де відбулася панахида за понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР.

Учасники ходи були у вишиванках й несли українські та польські прапори, а військовий оркестр грав національні пісні.

Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Джигіта зазначив: «Ми тут, тому що тут є частина нашої історії, так як частина історії Польщі є в Україні. Історія України і Польщі тісно переплетена. Тут спочивають українські воїни, які сто років тому боролися за нашу державність, землю та свободу. Воїни, що стали символом для сучасних Героїв, які захищають зараз нашу країну на Донбасі. Збереження пам’яті про людей, похованих на цьому кладовищі, шляхом їх гідного вшанування та відправлення молитви над їх могилами, є обов'язком Української держави щодо тих, хто помер. Це місце є символічним для нас і саме звідси ми повинні нести вміння взаємного вибачення провин. Адже розпалювання польсько-українського конфлікту потрібне лише одній силі - російському агресору, якого стримує сьогодні на східному кордоні України Українське військо. І нам повинно вистачити розуму не піддатися на провокацію, а протидіяти їй, спільно йдучи до європейського майбутнього».

 

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань