Україна і світ

Правозахисна група «СІЧ» готує позови до Європейського суду від звільнених українських полонених

2018-01-14 20:53:43 0

 

Дніпровська правозахисна група «СІЧ» заявила днями про збір свідчень колишніх полонених та цивільних заручників, аби потім подати позови до Європейського суду з прав людини. За словами директора організації Дмитра Реви, до них вже звернулося 12 людей із грудневого обміну, а загалом правозахисна група підготувала позови від 70 осіб. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Радіо Свобода.

«Після виходу з полону у людини є термін – півроку, коли вона може напряму, без національних судів, звернутися до Європейського суду з прав людини. Ми цей шлях вже проходили у 2014-2015-му, тобто він вже напрацьований. Тобто людина звертається, ми проводимо з нею інтерв’ю і оформлюємо такі свідчення, котрі вже потім кладуться в основу цієї скарги проти держави Україна і держави Росія солідарно. Але оскільки Росія рішень ЄСПЛ не виконує, то Україна буде таким фінансовим відповідачем. Тобто мова йде про кілька тисяч євро. Це – те, що вони отримають через кілька років після рішення (суду – ред.), яке Україна зобов’язалась виконувати», - зазначив Дмитро Рева.

Виплатити компенсацію у разі перемоги в суді буде зобов’язана українська влада. Водночас, як зауважують в Українській гельсінській спілці з прав людини, через Європейський суд із прав людини теоретично можна отримати також визнання відповідальності Кремля за злочини, скоєні у непідконтрольній Києву частині зони конфлікту на Донбасі. Але суд остерігається виносити рішення, якщо вважає, що його не виконають, кажуть вони.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи потрібні добровольці в зоні проведення ООС?