Україна і світ

Рогатин відвідала делегація з польського міста Ченстохова для вшанувати пам'яті загиблих воїнів польської армії

2019-03-21 22:59:59 0

 

Сьогодні Рогатин вдруге відвідала делегація з польського міста Ченстохова, щоб вшанувати пам'ять загиблих у 1917-1920 рр. воїнів польської армії, похованих на нашому міському кладовищі.

Про це інформує Рогатинська міська рада.

У ході урочистого заходу до присутніх звернулися президент м. Ченстохова Річард Стефаняк, директор технічної школи Рафал Пітровські, представник Інституту народної пам'яті Адам Курус, президент правління ченстоховського відділення Товариство Любителів Львова і Південно-Східного Пограниччя Адам Ківацкі, а від нашого міста - директор Рогатинського історико-краєзнавчого музею "Опілля" Ольга Блага.

До могили воїнам, які загинули в українсько-польській війні, було покладено квіти. Відтак свічу пам'яті запалили біля пам'ятника полеглим героям УГА, а директор музею "Опілля" О.Блага розповіла польській молоді про цю історичну пам'ятку нашого міста.

Керівництво Ченстохова висловило щиру вдячність жителям Рогатина за те, що зуміли зберегти давні польські поховання від руйнування. Великої подяки удостоїлись теж студенти технічної школи Ченстохова, котрі увесь день трудилися над їх упорядкуванням.

«Ці молоді люди могли присвятити свій вільний час на інші речі, сходити, наприклад, у кіно чи поспілкуватися з друзями. Але вони вирішили розпорядитися ним з користю. Подолавши далеку відстань з рідного міста, хлопці і дівчата добре потрудилися, аби навести лад на могилах своїх предків, за що щиро дякую їм, - зауважив президент Річард Стефаняк. – Минають роки, змінюються межі держав, політичні погляди, але ми повинні не забувати вшановувати тих, хто творив нашу історію, і привчати до цього молодь. Саме так наша пам'ять не буде стерта, адже це не просто поховання наших громадян, а свідки минулого, що розповідають про важливі події, знакових людей. Не дарма кажуть: народ, який не береже свої могили, приречений на вимирання».

Керівник Ченстохова також висловив сподівання щодо подальшої співпраці між нашими містами, яка б дала змогу молоді Рогатина і Ченстохова більше спілкуватися між собою, знаходити нових друзі, а також краще ознайомитися з історією і традиціями обох народів.

Польська делегація теж побувала з робочим візитом у Рогатинському ліцеї, аби поспілкуватися з його керівництвом про майбутні спільні проекти.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?