Україна і світ

Україна вимагає від Росії допустити до Гриба консулів

2017-09-08 13:23:18 0

 

МЗС України вимагає від Росії негайного доступу українських консулів до українця Павла Гриба, який зник після поїздки до Білорусі, і зараз перебуває у СІЗО в Краснодарі.

Про це повідомляє BBC Україна.

Київ також вимагає від російської сторони "надати вичерпну інформацію щодо місця, причин та обставин його затримання, умов тримання і забезпечити його негайне повернення в Україну", повідомила прес-служба МЗС.

Напередодні у міністерстві підтвердили, що Павла Гриба утримують у СІЗО в Краснодарі - після того, як цю інформацію надала ФСБ Росії.

В українському МЗС також обурилися тим, що повідомлення ФСБ щодо Гриба надійшло до української консульської установи через 14 днів після арешту.

"Вкрай недопустимою є системна практика порушення російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією щодо вчасного інформування про затримання громадян України", - наголосили там.

За що затримали?

Як повідомив напередодні керівник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, 19-річного українця затримали 25 серпня за звинуваченням за статтею про тероризм.

24 серпня він поїхав до Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою переписувався спершу у VK, а потім у Skype, і зник.

Білоруська влада визнала, що хлопець перетнув кордон республіки. Водій автобуса, за словами батька зниклого Ігоря Гриба, підтвердив, що син вийшов на автовокзалі у Гомелі. Після цього його слід зник.

Родина Павла Гриба звернулась із заявою до Європейського суду з прав людини щодо дій Росії, які можуть загрожувати життю хлопця.

Також родичі вимагають у РФ забезпечити хлопцю доступ до медичного обслуговування, адже він потребує щоденного специфічного лікування через вроджене захворювання.

Хлопець має проблеми з кровообігом через синдром портальної гіпертензії. Кожен день перебування хлопця у СІЗО в неналежних умовах може бути фатальним для його життя, стверджують родичі.

Ігор Гриб

Ігор Гриб - український офіцер, працював у Держприкордонслужбі

Батько Павла Гриба служив в Україні прикордонником. Він розповідає, що син активно висловлювався у соцмережах щодо політичних питань. До ЗСУ чи добробатів не має стосунку, не їздив на Донбас та ніколи не виїздив за кордон.

За словами батька, у соцмережах син познайомився з дівчиною. Вона представилась патріоткою України з-під Сочі. Їй нібито було 17 років.

У них ніби зав'язались віртуальні романтичні стосунки й вони домовилися зустрітись у Білорусі.

Низка ЗМІ встигли поспілкуватися з дівчиною Тетяною, з якою нібито мав зустрітися Павло Гриб. Вона вказує, що зустріч відбулась і тривала понад півгодини. Дівчина розповіла журналістам, що організувала зустріч під тиском ФСБ і що доля Павла їй невідома.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи потрібно покращити якість муралів у Івано-Франківську?