Україна і світ

Українець отримав стипендію від Apple, але не зможе її використати

2018-05-23 12:59:12 0

 

Український студент Олег Дрейман, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple, не поїде на WWDC 2018 по причині відмови в американській візі.
Про це повідомляє ain.ua. www.epravda.com.ua, пише Наше Прикарпаття.
"Це моє найбільше професійне досягнення на поточний момент і величезна можливість. Але я не зможу її реалізувати, тому що Сполучені Штати не хочуть бачити мене у себе протягом 10 днів", - написав Дрейман в Twitter.
Він подавався на візу двічі і обидва рази отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування.
Кожна спроба коштувала Дрейману близько 160 доларів і приблизно десяти днів очікування.
Перша візова співбесіда в посольстві була 7 травня, друга і поки остання - 16 травня. Він планує подати заявку втретє.
Дрейман звернувся за допомогою до Apple після першої ж відмови, проте в компанії його проблему вирішити не змогли. Замість цього Apple обмежилася стандартними відписками - спершу "ми вивчаємо вашу проблему", а в підсумку "нам дуже шкода".
Дрейман вчиться на кафедрі Програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Займається розробкою на iOS і Swift.
Наразі активно веде кілька проектів: безкоштовний додаток для жіночого Євро-2017 і блог про Swift/iOS розробку.
В цьому році за свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple, в рамках якої компанія надає талановитим студентам в галузі точних наук квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в Програмі розробників Apple на рік.
Всього Apple видає не більше 350 таких стипендій на рік. Дрейман став єдиним стипендіатом з України в цьому році.
WWDC 2018 пройде з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також очікується ряд апаратних новинок.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів