Україна туристична

Село на Львівщині колись було мегаполісом

2017-07-18 11:23:02 0

 

Городище Стільсько було столицею неіснуючої тепер країни - Білої Хорватії.

Село Стільсько знаходиться на території Миколаївського району на пагорбах, покритих буковим лісом. Перша письмова згадка про нього датована XIV в.

Велика (її ще називали Біла) Хорватія (давня батьківщина сучасної Хорватії) - це колись велика країна на території Прикарпаття. І саме це село, як виявилося зовсім недавно, було її столицею. Тут вирувало життя білих хорватів в IX-X ст і розташовувався справжній тодішній мегаполіс протяжністю в 250 га.

Тут збереглися безліч пам'ятників історії: скелі, печера, підземні лабіринти і навіть жертовники (зустрічаються і жертовні ями). Стільсько городище - центральна частина поселення, займає 15 га, а оборонні стіни тягнуться на 10 км. Кажуть, що під усім цим існує ще й підземне місто з лабіринтами.

З історією цієї місцевості пов'язано чимало легенд. Одна з них свідчить, що під час однієї з численних облог міста, вороги вирішили обдурити місцевих жителів. Вночі вони зробили вигляд, що відступають із запаленими смолоскипами. Жителі повірили в це і зняли охорону. Тоді решта нападників, які ховалися в засідці, проникли в місто і підпалили його. До ранку від міста нічого не залишилося. Мало хто вижили жителі переселись в долину річки Колодниця і створили нове поселення Стільсько (де вона знаходиться і до цього дня).

В Стільсько працює Етнографічний музей, розташований в будівлі школи. Тут можна побачити близько 460 експонатів, пов'язаних з історією поселення.

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Хто стане наступним президентом України?