Внутрішня політика

Новий проект передбачає обмеження слідчим підстави для проведення обшуків

2020-12-15 17:02:43 0

 

Адвокати мають право на запит, а дізнавачі або слідчі — ні. До того ж така нерівність сторін кримінального провадження виходить боком судам, які змушені розглядати численні клопотання останніх.

За даними Державної судової адміністрації, торік до слідчих суддів було направлено понад 227 тис. клопотань про тимчасовій доступ до речей або документів. Розвантажити Феміду від таких ухвал має проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення» (№4481).

Він визначає запит як один із заходів забезпечення, що буде доступний сторонам кримінального провадження. Причому тільки у разі невиконання запиту слідчий суддя матиме право постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, а у виключних випадках — дати дозвіл на проведення обшуку. Відповідно, звузиться коло підстав для таких слідчих дій.

Крім того, проект визначає перелік відомостей, речей та документів, стосовно яких заборонено направляти запит. До таких віднесено листування або інші форми обміну інформацією між захисником та його клієнтом. Тобто, за логікою, якщо така інформація не може надаватися за запитом, це робить неможливим і надання доступу до неї за рішенням суду. 

Також на запит не може надаватись інформація, що стосується лікарської, журналістської, банківської чи нотаріальної таємниці, конфіденційна інформація тощо. Але, за конструкцією норми, це не заперечує доступу до неї за ухвалою суду.

 

Джерело

Теги

Опитування

Немає відкритих опитувань