Внутрішня політика

Український співак потрапив у гучний скандал після звернення до жителів Донбасу

2018-01-12 16:32:16 0

 

Український співак Олег "Фагот" Михайлюта, соліст дуету ТНМК потрапив у скандал після звернення до жителів Донбасу, в якому порушив питання російської та української мов.

У короткому відеозверненні, опублікованому на каналі "Радіо Свобода" в YouTube "Фагот" висловився про російськомовних патріотів, викликавши на свою адресу хвилю обурення.

"Особливо останнім часом я розумію, що люди, які нарочито розповідають, що лише українською мовою ми зможемо побудувати нашу країну, - вони або випадково роблять помилку, або спеціально роблять помилку і розгойдують ситуацію", - зазначив артист.

При цьому Михайлюта навів у приклад українських військових на Сході.

"Приблизно половина хлопців, які за нас за всіх там із автоматами ризикують життями і гинуть, - вони говорять російською. Але вони так само розуміють, що Україна їхня країна, і вони будуть відстрілюватися до останнього патрона", - додав він.

У відповідь на це співакові заявили, що російська мова серед українців є результатом примусової русифікації суспільства і пропаганди, якій він піддався сам.

"Слова Фагота - це вплив пропаганди, якою щодня громадянам України промиває мізки псевдоукраїнське телебачення", - поспішили з критикою в соцмережах.

Прокоментувати скандал співак вирішив розгорнутим постом на особистій сторінці у Facebook, де вказав на головну проблему українців.

"По-перше, скажу про головне - я за україномовну державу з єдиною державною мовою - українською. Це єдине і головне що потрібно усвідомити всім, хто приєднався до кидків ла**ом. А тепер давайте запитаємо себе як цього досягти і які кроки для цього зробити", - почав "Фагот".

У своєму пості співак вказав на те, що змусити людину говорити будь-якою мовою вважає неможливим, оскільки "такі речі повинні щиро виходити зсередини".

"Зацікавити і пробудити інтерес - єдиний шлях. Так трапилося саме зі мною під час "Рути 97" (музичний фестиваль "Червона рута" - Ред.), Нам стало цікаво, і з тих пір всі альбоми ТНМК ми пишемо виключно українською мовою, тому що саме це я вважаю своїм внеском у відродження української культури, а культуру в свою чергу я вважаю фундаментом будь-якої державності", - наголосив Михайлюта.

 

Пост музиканта в соцмережі викликав значно більше солідарних відгуків його фоловерів.

"Взагалі не бачу сенсу тобі виправдовуватися, ви круті і робите україномовний контент із тих пір, як твої хейтери говорили російською", - зазначили в одному з коментарів.

"Олегу, не виправдовуйся, вони того не варті. У шляхетність твоїх помислів і вчинків адекватні люди не сумніваються", - додали під постом співака.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів