Винаходи

Науковці вперше надрукували на 3D-принтері працюючий літій-іонний акумулятор

2018-10-20 11:53:22 0

 

Інженери з Університету Дьюка і Університету Техасу вперше надрукували на 3D-принтері працюючий літій-іонний акумулятор.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на журнал ACS Applied Energy Materials.

Вчені надрукували акумулятор на недорогому 3D-принтері вартістю $ 250. Зазначено, що у майбутньому технологія дозволить помітно здешевити виробництво батарей для смартфонів і інших пристроїв. 

Проблема, що стояла на шляху друку літій-іонних батарей (принаймні, досі), полягає в тому, що полімери, які традиційно використовуються в цьому типі друку, не є іонними провідниками. Мета полягала в тому, щоб знайти спосіб друку літій-іонних батарей індивідуального розміру економічним способом з використанням звичайного широко доступного 3D-принтера.

Щоб зробити батареї, які проводять, команда, очолювана Крістофером Рейсом і Бенджаміном Вілі, доповнила PLA розчином електроліту.

Дослідники також включили графенові і вуглецеві нанотрубки в конструкцію корпусу, щоб збільшити електропровідність. Після цих модифікацій інженери вбудували батареї в два пристрої, також надруковані на 3D-принтері - наручний браслет із зігнутим акумулятором та  сонячні окуляри із змінною прозорістю. 

В обох випадках літій-іонні акумулятори змогли забезпечити пристрої достатньою для роботи кількістю енергії. Але проведене дослідження досить попереднє: батарея змогла привести браслет у дію лише на 60 секунд. Команда зазначає, що ємність друкованої батареї значно нижча комерційних стандартів. Але у них є ідеї про те, як поліпшити потенціал, і ця ідея має великі перспективи для майбутнього невеликих гаджетів і технологій.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань