Винаходи

Школяр з Закарпаття здобув золоту медаль на Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій Ifest у Тунісі

2018-05-01 15:52:57 0

 

Молодий науковець, школяр Сокирницької школи Валентин Фречка   представив власний науковий проект – виготовлення паперу з опалого листя.

Майже рік школяр разом зі свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев – берези, верби, дуба та граба. Далі відсортовували у певні бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

«Це такий папір, який підходить для екопакетів, можливо для друкування на принтері, ми зробили такий висновок, що цей папір набагато економічніше, доцільніше краще виготовляти, ніж порівняно із целюлози, яка безпосередньо з деревини», – розповіла вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош.

«Я їжджу з проектами з виготовлення паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості і плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, яка має доволі потужний потенціал у використанні», – розповідає школяр Валентин Фречка.

Вже в червні хлопець їде в США, де в разі успішного захисту технології виготовлення паперу, може отримати стипендію для навчання у США.

Джерело

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань