Винаходи

Українські науковці розробили прилад, що може позбавити країну газової залежності

2017-11-05 12:33:31 0

 

Упродовж 9 років шість українських вчених розробляли прилад, який може допомогти Україні позбутися газової залежності. Винахід є економічно вигідним та екологічно безпечним, стверджують вчені з КНУ ім. Шевченка та КПІ ім. Сікорського.

Науковці знайшли спосіб поєднати буре вугілля та воду таким чином, щоб отримати потужний процес горіння, щоправда для цього ще знадобиться плазмотрон і електрика.

«Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо у пусковий механізм хімічної реакції, яка у подальшому у вигляді факелу віддає нам тепло. Як наслідок, невелика кількість електрики дає велику кількість тепла», – пояснює Микола Клочок.

«​Перевагою розробленої установки є те, що вона може бути мобільною», – розповідає Юрій Попіль. Живленням для такої системи можуть бути інверторні джерела, які продаються у вільному доступі, додає він.

Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Одна проблема – потрібна електроенергія. При нашому способі паливо, газ й інші види палива повинні бути відсутні – тільки водо-вугільне паливо.

Пристрої, які розробили українські професори, пройшли випробування, але промислового впровадження ще не знайшли. Зараз вони перебувають на стадії дослідження. Випробовування проводять на майданчику на Дарницькій ТЕЦ міста Києва.

Проект став переможцем конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2017», який щорічно проводить КПІ!

Джерело:  www.radiosvoboda.org

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань