Винаходи

Вчені в лабораторних умовах відтворили появу супернової зірки

2017-07-08 23:01:11 0

 

 

Англійські дослідники використали найбільші та найінтенсивніші в світі лазери, щоб вперше в лабораторних умовах уявити, як утворюється супернова (наднова зірка).

За допомогою суперпотужного лазера ORION дослідники вивчатимуть процеси, що відбуваються під час спалаху наднової, пише hromadske.ua з посиланням на  Science Daily.

Спалах наднової — вибух зірки, під час якого виділяється величезна кількість енергії. Спалах наднової буває лише і означає смерть зірки.

Цей процес супроводжує руйнування всіх об'єктів, які обертаються навколо неї. Ядро зірки при цьому перетворюється у нейтронну зірку діаметром кілька кілометрів.

Під час літньої наукової виставки Royal Society астрофізики з Імперського коледжу в Лондоні продемонстрували результат своїх досліджень про утвореннях наднових.

За допомогою лазера ORION, розташованого в дослідницькому центрі Atomic Weapons Establishment, команда змогла відтворити властивості спалахів наднових в лабораторії.

Екстремальні температури і висока щільність речовин, які виробляє лазер, дозволять дослідникам вивчати, що відбувається під час вибуху зірки у космосі, а також дозволить уявити, як утворюються частинки високої енергії і формується магнітне поле в Галактиці.

За словами англійських астрофізиків, завдяки новій технології вони отримають змогу «зрозуміти деякі з найпотужніших природних процесів, відомих людству, і, що більш важливо, вивчити походження Всесвіту».

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань