Юридична консультація

АНОНСОВАНО ЗАКОНОПРОЄКТ: ЗАМІСТЬ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ – ДОКУМЕНТ З ІНТЕРНЕТУ

2019-10-09 23:49:52 0

 

Уряд в середу, 9 жовтня 2019 року запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Про це міністр КМУ Дмитро Дубілет написав на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook».

Він пояснив, що за умови прийняття цього закону, громадяни не будуть зобов’язані подавати роботодавцю свою трудову книжку. А тому роботодавці не потрібно її перевіряти або зберігати.

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», – додав Дубілет.

Отримати електронний документ з інформацією про свій стаж можна буде в Інтернеті.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи», – зазначив міністр.

Якщо у громадянина є трудовий стаж до 2000 року, то буде можливість занести ці дані в електронний реєстр самостійно або через роботодавця.

«Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, зовсім не буде потреби. Якщо хтось все ж захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна все так ж просити свого роботодавця робити в ній записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити», – підсумував міністр.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?