Юридична консультація

Хто не підпише декларацію з лікарями - потрпить у Червоні списки МОЗ

2018-06-07 16:59:11 0

 

Українських пацієнтів спантеличила новина про те, що громадян, які не підписали декларації зі своїми лікарями, МОЗ має намір вносити в особливі "червоні" списки. Що ж це  означає? 

Основна відмінність тих, хто підписав декларації з доктором, від людей, у який до цього ще не дійшли руки, в фінансуванні. Тож вигідніше все-таки підписати угоду з сімейним лікарем.

У МОЗ повідомили, що відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік» установи, що надають первинну медичну допомогу, законтрактовані Нацслужбою здоров'я, дійсно будуть отримувати фінансування за двома списками пацієнтів – так званими «зеленим» і «червоним» списками.

«Зелений» список – це пацієнти, які підписали декларації з лікарями установи.
«Червоний» список –це пацієнти, які не підписали декларації з лікарями установи.

Нагадаємо, в рамках медреформи лікарні почнуть фінансувати за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. На пересічного українця будуть виділяти на рік 370 грн, на підлітка – 814 грн, на старого – 740 грн, а на дитину до 5 років – 1480 грн. 
Якщо пацієнти не підписали декларації (зокрема через те, що лікарні досі не пройшли реєстрацію), на них будуть виділяти замість належних від 370 до 1480 грн лише 240 грн. 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань