Юридична консультація

МІСЬКА РАДА НЕ МОЖЕ ВИЗНАЧАТИ ПРІОРИТЕТНІСТЬ ТОГО ЧИ ІНШОГО ЗАЯВНИКА НА СТАДІЇ НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗРОБКУ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

2018-04-23 22:12:04 0

 

Особа звернулась до адміністративного суду з позовом до міської ради, Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міської ради про визнання незаконною бездіяльності щодо неприйняття рішення за заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки та зобов'язання Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин підготувати проект ухвали про надання дозволу на виготовлення проектної документації земельної ділянки.

Відповідно до обставин справи особа звернулась до міської ради із заявою про погодження вибору місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Листом повідомлено позивача про те, що дозвіл на виготовлення документації із землеустрою на вказану земельну ділянку вже наданий іншій особі, у зв'язку з чим заява підлягає поверненню.

Адміністративні суди першої та апеляційної інстанцій відмовили особі у задоволенні вимог. Суди дійшли висновку, що недотримання форми відповіді при розгляді звернення не може розцінюватись бездіяльністю, оскільки звернення-заява позивача правомірно повернута із роз'ясненнями про прийняття кінцевого рішення на користь іншої особи щодо порушеного у заяві питання.

КАС ВС скасував такі рішення, а позов особи частково задовольнив. Суд касаційної інстанції визнав протиправною бездіяльність міської ради щодо неприйняття рішення за заявою особи про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зобов'язав міську раду розглянути питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації по відведенню земельної ділянки.

ВС роз’яснив, що передача земельних ділянок в користування передбачає проходження певної процедури з виготовлення проекту землеустрою (або технічної документації у разі надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення), його погодження компетентними органами тощо, що в подальшому є підставою для прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування з цього питання (стаття 123 ЗК України ).

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Поряд з цим, Суд зазначив, що, виходячи з приписів статей 116, 118 ЗК України, отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність, що фактично вказує про відсутність обтяжень земельної ділянки у такому випадку.

КАС ВС вказав, що при ухваленні оскаржуваних рішень в частині відмови у визнанні бездіяльності міської ради щодо неприйняття рішення за заявою позивача про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою суди передніх інстанції не врахували те, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою з приводу відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність або користування (оренду).

Суд звернув увагу, що в даному випадку, як третя особа, так і позивач мають рівне право розробити проекти землеустрою, подальше затвердження яких відбувається із кінцевим визначенням особи, що отримає право власності або користування (оренду) на ділянку.

А тому у відповідача не має підстав вважати пріоритетність того чи іншого заявника на стадії надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (постанова від 27.03.2018 у справі №463/3375/15-а).

                         

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?