Юридична консультація

На замітку прикарпатцям! Яка відповідальність за залишення місця ДТП ?

2020-03-02 21:01:11 0

 

Залишення місця ДТП її учасником є прямим порушенням вимог, які виставляють до водія Правила дорожнього руху.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на сектор комунікації поліції Івано-Франківщини.

Адміністративна відповідальність:
Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за залишення місця ДТП. Так, згідно статті 122-4 КУпАП, залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху місця ДТП, до якої вони причетні тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк до 40 год., або адміністративний арешт до 15 діб.

 Кримінальна відповідальність:
Однак мало хто з водіїв задумується, що при залишенні місця ДТП, за певних обставин може настати й кримінальна відповідальність.

Такий наслідок може мати місце при ДТП з потерпілими. Крім відповідальності згідно ст. 286 Кримінального кодексу, водій, який залишив місце ДТП може притягатися до кримінальної відповідальності за залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані. Така кримінальна кваліфікація може мати місце не лише при ДТП з пішоходом, як можна припустити спочатку. Кримінальний закон передбачає за залишення без допомоги особи кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі до восьми років, в залежності від наслідків.

І пам’ятайте: від ваших дій залежить життя і здоров’я інших.

Теги
Коментар

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?