Юридична консультація

Набув чинності закон про органічну продукцію

2019-08-03 10:36:59 0

 

На базі даного закону мало бути розроблено 12 нормативно-правових актів, однак, через бюрократичні перепони вони ще не готові

Набув  чинності закон про органічну продукцію. Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

В основу закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» покладено відповідний Регламент ЄС (N 889/2008 від 5 вересня 2008 року).

Водночас, на базі даного закону Міністерство аграрної політики (Мінагрополітики) мало бути розроблено 12 нормативно-правових актів до 2 серпня.

«Однак, через бюрократичні перепони вони ще не готові», – наголошують у ЄБА.

Закон впроваджує шість ключових нововведень, важливих для роботи бізнесу:

Вводиться контроль і реєстрація операторів органічного виробництва та акредитація сертифікаційних органів. Це означає, що компанії, котрі мають намір працювати на українському ринку (виробники чи переробники), повинні сертифікуватися за українськими стандартами.

 Створюються відповідні реєстри (операторів, органів сертифікації, органічного насіння та садівного матеріалу), до яких Мінагрополітики забезпечить вільний, цілодобовий і безоплатний доступ. Реєстр органічного насіння і садівного матеріалу міститиме інформацію про перелік органічного насіння і садівного матеріалу, придатного для використання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, отриману від операторів органічного ринку.

Виробники органіки щорічно проходитимуть сертифікацію, якої наразі немає.

Власники органічних підприємств погоджуватимуть маркування органічної продукції з органом сертифікації (вони будуть визначатись Мінагрополітики).

Продукцію, що не відповідає вимогам законодавства щодо органічного виробництва та маркування буде вилучено за результатами перевірки Держпродспоживслужби.

Сертифікуватись буде не сам органічний продукт, а процес цього виробництва або обігу.

Разом з тим, вже є непоодинокі випадки приписів від Антимонопольного комітету (АМКУ) щодо органічної продукції, а саме, відсутності інформації в реєстрі і, відповідно, сертифікації органічного виробництва. Наразі незрозуміло, чи справді бізнес чекають штрафи з 2 серпня.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?