Юридична консультація

Не битий, не фарбований: як уникнути покупки авто після ДТП

2017-09-18 18:07:29 0

 

З початку 2017 року на Луганщині зросла кількість нових водіїв. За вісім місяців у сервісних центрах МВС Луганської області видали більше ніж 3500 посвідчень водія вперше. Більшість водіїв початківців після отримання посвідчення планують купувати авто. Частіше за все вони обирають серед вживаних авто і не рідко це не проста справа.

Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю РСЦ МВС в Луганській області.

Кажуть, ризик - справа благородна. Але покупка машини на вторинному ринку - не той випадок, адже економія при покупці може обернутися солідними витратами на часті ремонти або того гірше - серйозною аварією.

Значна частка машин на авторинках і сірих майданчиках - це відновлені після серйозної аварії авто: "перевертні", розбиті авто, "потопельники", з "вічним двигуном"; (штучно зменшено показник пробігу). А багато з таких машин, замаскованих продавцями під "практично нову";, взагалі були зібрані з декількох.

Якщо покупка нового автомобіля не по кишені, а інші способи стати власником особистого транспорту здаються неможливими, прислухайтеся до порад фахівців. Вони дозволять заощадити час, нерви і гроші при купівлі вживаного авто.


1. Оглядайте тільки чистий автомобіль. Навіть мінімальний шар пилюки може приховати вади машини – вм’ятини, подряпини тощо. А пояснення продавця про те, що автомобіль і досі перебуває в експлуатації, не варто брати до уваги.

2. Огляд автомобіля повинен проходити на вулиці в денний час або ж при хорошому штучному освітленні – при сонячному світлі простіше знайти різницю в тонах фарби і хвилі на поверхні.

3. При виникненні сумнівів порівнюйте схожі місця і з`єднання на інших сторонах – ліворуч і праворуч, спереду і ззаду. Удари і відновлювальні роботи рідко бувають симетричні.

4. Якщо автомобіль перефарбовувався частинами, то різниця буде помітна за рівнем блиску, розмірністю шагрені – нерівномірністю укладання фарби (схожа на апельсинову шкірку), наявністю кратерів і пилових включень на лакофарбовому покритті.

5. Якщо після зовнішнього огляду у вас виникли будь-які сумніви, радимо перевірити автомобіль знизу на підйомнику. Зазвичай, невидимі місця не дороблюють, а тому по них можна визначити масштаби усіх бід, перенесених автомобілем.

6. Якщо автомобіль пережив сильний удар, то, швидше за все, у ньому були замінені певні деталі. Це можна визначити за їх кольором всередині моторного відсіку. На виробництві для фарбування внутрішніх поверхонь, зазвичай, використовують дешевшу фарбу, яка трохи відрізняється від зовнішньої. А при місцевому ремонті взагалі ніхто не буде підбирати колір для невидимих поверхонь, і він буде збігатися із загальною фарбою.

7. Більшість серйозних ушкоджень знаходяться в нижній частині автомобіля або ж приховані від швидкого погляду. При цьому доступні для широкого огляду речі можуть перебувати в ідеальному стані.

8. Варіанти «переодягання» кузова або коли з декількох машин збирають одну, характерні для периферії, де дешеві ремонтні роботи. Наслідки ж на таких автомобілях «вилазять» не відразу – це може відбутися як через місяць, так і через рік у вигляді перетертого джгута проводки, протікань в салоні і т.д. У цьому разі підходить діагностика всіма вищезгаданими методами, оскільки роботи найчастіше виконуються неякісно.

Якщо ви купуєте автомобіль з пробігом, то існує багато способів перевірити його реальний стан. Наприклад, заїхати в будь-який дилерський центр і провести діагностику на спеціалізованому обладнанні. Та ще один спосіб перевірити це звернутись у сервісний центр МВС.

Співробітники Експертної служби МВС України зможуть перевірити ваше майбутнє авто на ознаки перебиття номерів кузова та складових частин, а також фактів підробки реєстраційних документів. З початку року співробітниками Експертної служби в Луганській області, було виявлено більше 30 фактів підробки ідентифікаційних номерів та реєстраційних документів.

Співробітники сервісних центрів МВС радять вам заключати договір купівлі/продажу авто у сервісному центрі. Так ви знижуєте ризик бути ошуканим шахраями.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи потрібно покращити якість муралів у Івано-Франківську?