Юридична консультація

Відтепер зареєструвати договір оренди землі сільськогосподарського призначення можна онлайн

2018-01-12 22:04:38 0

 

Нову електронну послугу програма EGAP запустила у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування, Міністерством аграрної політики та продовольства, а також Міністерством юстиції України. Е-послугу презентували в Кабінеті Міністрів.

Про це повідомляє egap.in.ua.

Згідно з Законом України “Про оренду землі”, щоб укладений договір оренди запрацював, потрібна державна реєстрація права оренди. Такі договори реєструються в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. За даними Міністерства юстиції, щороку кількість заяв на реєстрацію речових прав, пов’язаних із землею, сягає двох мільйонів.

“Сервіс дасть можливість без черг, без контакту з чиновниками й зайвих витрат часу подати заяву на реєстрацію договору оренди всього за кілька хвилин”, – говорить перша заступниця міністра юстиції. Тепер щоб зареєструвати укладений договір, заявнику достатньо завантажити його скановану копію та підписати її своїм цифровим підписом у персональному кабінеті на сайті послуги.

Важливо, що реєстрація онлайн унеможливить реєстрацію кількох договорів оренди на неіснуючі або чужі земельні ділянки, оскільки кадастровий номер ділянки відразу перевірятиметься в Державному земельному кадастрі. Як пояснив координатор компоненту “Е-послуги” програми EGAP Олексій Зелів’янський, обмін інформацією з ДЗК відбувається миттєво, як тільки заявник вносить кадастровий номер земельної ділянки у відповідне поле. Якщо номер невірний, дублюється або ж такої ділянки в кадастрі немає, на екрані відразу з’являється повідомлення про це, й подати заяву вже неможливо. Це також зменшить кількість відмов у реєстрації через невірні дані.

За словами Олексія Зелів’янського, реєстрація договору землі сільськогосподарського призначення онлайн вже доступна для десяти областей і Києва й незабаром запрацює в усіх регіонах.

Послуга також дає змогу внести до реєстру відомості про раніше укладені договори оренди.

Як зазначив голова Державного агентства з питань електронного врядування Олександр Риженко, реєстрація договору землі сільськогосподарського призначення онлайн – це перший результат роботи нової системи електронної взаємодії державних реєстрів “Трембіта”. За його словами, найближчим часом до цієї системи під’єднають ще близько двадцяти пріоритетних державних реєстрів, що розширить спектр державних послуг для громадян, доступних в електронному форматі.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?