Злочинність і правопорушення

Правоохоронці Прикарпаття цьогоріч виявили майже 2 400 нетверезих водіїв

2018-07-09 20:22:07 0

 

Щоденно працівники поліції  під час здійснення нагляду за дорожнім рухом з метою забезпечення безпеки учасників руху виявляють  нетверезих водіїв.

Незважаючи на  застереження від поліції та висвітлення реальних фактів ДТП з потерпілими  та загиблими через нетверезих водіїв,  фактів  керування автотранспортом напідпитку не зменшується, передає Сектор комунікації поліції в Івано-Франківській області .

Так,  станом на сьогоднішній день на дорогах області та міста Івано-Франківська поліцейські виявили  2 372 випадки  керування транспортними засобами в стані сп’яніння. Працівники управління патрульної поліції в області  оформили  627  протоколів за ст.130 КУпАП,  а  1745 адмінматеріалів  склали та направили в органи суду  працівники  груп  реагування  патрульної поліції  територіальних підрозділів ГУНП в Івано-Франківській області.

За 6 місяців цього року  нетверезими водіями учинено 131 ДТП (з них 24   з потерпілими), у  яких 2 особи загинуло, а 30 отримали травми та каліцтва.

Прикро, що попри  загрозу вчинення аварії через їзду напідпитку, водії не замислюються, що  можуть самі стати жертвою власної байдужості й безвідповідальності загинувши у ДТП, чи бути вбивцею своїх рідних або оточуючих. Медики констатують, що під час руху автомобіля навіть на невеликій швидкості реакція нетверезого водія притуплюється  і він неспроможний  миттєво оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення тим більше  при виникненні аварійної ситуації.

На жаль, коли в людини немає усвідомлення та страху смерті за таке правопорушення,  то годі й говорити, що таких водіїв налякали збільшені з  липня 2016 року  штрафи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, які зросли вдвічі й становлять 10200 гривень із позбавленням водійських прав на рік.

Підняття штрафів дало тимчасовий ефект. Відразу кількість нетверезих керманичів знизилася проте, як переконливо доводить статистика, їх кількість зростає.

А поліція застерігає водіїв та нагадує, що за  повторні порушення передбачені суворіші покарання штрафами: 20400 грн і 40800 грн.;  відповідно за другу й третю спробу сісти п’яним за кермо. При цьому водійських прав позбавлятимуть  на 3  і на 10 років.  

Тож, поліція застерігає водіїв дотримуватись Правил дорожнього руху. Не дозволяти собі за жодних обставин сідати за кермо напідпитку. Не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань