Суспільство

Франківські посадовці перевірили готовність медзакладів до прийому хворих з коронавірусом

2020-02-27 12:02:20 0

 

Керівництво Івано-Франківської облдержадміністрації, департаменту охорони здоров’я, обласного лабораторного центру та засоби масової інформації відвідали КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня".

Посадовці особисто перевірили рівень готовності закладу в разі виявлення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 чи підозри на неї, інформує Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.

Директор обласної клінічної лікарні Роман Остяк провів у відділення дорослих інфекцій №2 та реанімаційне відділення, де, власне, й знаходяться відповідні бокси з необхідним устаткуванням для ізоляції та лікування таких хворих. Очільник закладу показав наявність необхідних костюмів – противірусних, загальних противірусних протихімічних і протичумних. Директор заклалу розповів про їх призначення та умови використання. Також присутні побачили відповідне оснащення палат та забезпечення засобами індивідуального захисту та дезсередниками. Щоправда, цього достатньо тільки на певний період, тому в. о. голови облдержадміністрації зобов’язав департаменти фінансів та охорони здоров’я виділити необхідні кошти для забезпечення першочергових завдань, а саме закупівлі дезрозчинів, для чого потрібно 61 тисяча гривень.
З таким же візитом делегація відвідала й Івано-Франківську аеропорт. Керівництво обласного лабораторного центру надав їм безконтактний термометр для покращення ефективності обстеження авіапасажирів.
Серед ряду заходів, які стосувалися недопущення коронавірусної інфекції в Україні та готовності кожної області у випадку виявлення такої підозри була селекторна нарада. Її проводили представники кабінету міністрів, міністерства охорони здоров’я та центру громадського здоров’я України. Організатори зобов’язали керівництво облдержадміністрацій ще раз ретельно промоніторити рівень готовності відповідних установ та закладів у разі проникнення коронавірусної інфекції на межі України. А також подати план дій у такому випадку та потребу лікарських середників, тест-систем та засобів індивідуального захисту.
Від Івано-Франківської області на зв’язку були в. о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів, його перший заступник Марія Савка, заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний та керівник обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи вважаєте ви свято Івана Купала християнським?