Суспільство

Івано-Франківськ отримав третє місце на конкурсі з комп’ютерної грамотності для дорослих

2020-12-30 09:01:40 0

 

В Івано-Франківську 4 роки тому з ініціативи міського голови започаткували навчальні курси з комп’ютерної грамоти для людей “золотого віку”. Одразу з’явилось багато бажаючих освоїти нові технології.

Про це розповів мер міста Руслан Марцінків в себе на сторінці у Facebook.

Цей проект здобув визнання не лише на місцевому рівні, а й на всеукраїнському. На конкурсі у сфері освіти для дорослих у номінації «Кращий освітній проект для осіб поважного віку» проект зайняв ІІІ місце, набравши загальну кількість в 179 балів. Загалом у конкурсі змагались 56 проектів, що стало рекордом за 4 роки проведення конкурсу.

«Ідея з’явилась у 2017 році. Після того, як у 2016 році ми успішно провели курси для учасників АТО. І вже тоді організували перший пробний курс, в якому взяли участь 18 людей похилого віку. І ще тоді ми не знали чи це їм сподобається і чи будуть ходити на ці курси.  Але ця ідея всім дуже сподобалася і наступного року провели вже два курси. Вони тривають два місяці та два рази на тижні», – розповідає начальниця управління економічного та інтеграційного розвитку Надія Кромкач. Каже, що бажаючих було дуже багато і всі записувалися в чергу. Тому, й згодом збільшили кількість курсів. Окрім того, зявились також бажаючі вивчати англійську мову, і тому, провели ще й ці курси.

Ця програма вже 4-й рік поспіль реалізується управлінням економічного та інтеграційного розвитку спільно з проектом «Бізнес-Інкубатор в Івано-Франківській області».

«Про цей конкурс ми дізнались випадково, в інтернеті, на теренах фейсбуку. Та одразу подали інформацію про проект та отримали повідомлення, що стали переможцями. А всього було 56 учасників з різних міст України», – розповідає завідувачка кафедри прикладної економіки та координатор центру розвитку проекту «Бізнес-Інкубатор» при ІФНТУНГ Уляна Бережницька. 

Ці курси також корисні ще й тим, що як і інші просто знайомлять та зближують людей за спільними інтересами. Однією з приємностей стала та, що одного року навіть зробила новий сімейний союз. Нове знайомство “однокурсників” призвело до того, що вже наступного року вони подавали заявки на участь вже з однієї адреси.

«Ми продовжуємо навчання, та тішимося що ця практика вже здобула перемогу в конкурсі. Це означає, що ми все правильно робимо. Це дуже потрібні курси для людей “золотого віку”. Адже ми живемо в цифрову епоху, а старшим людям доводиться все важче освоювати сучасну техніку… Як оплатити комунальні послуги онлайн, як користуватись інтернет-банкінгом, як записатись онлайн до лікаря, написати відгук чи просто “чатитись” з друзями та інше… Сподіваюсь, що вже після карантину ці курси відновляться. І я обов’язково про це повідомлю», – каже Руслан Марцінків.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2