Анонси подій

Прикмети і свята 23 серпня: що не можна робити

2019-08-22 23:30:51 0

 

23 серпня як в Україні, так і в усьому світі відзначається кілька свят і пам'ятних дат. Серед них День Державного прапора України, Міжнародний день пам'яті про работоргівлю.

Також відзначається День пам'яті жертв сталінізму і нацизму, День пам'яті Лаврентія Римського, а в народі – Лаврентьєв день. Прикмети зможуть розповісти, якою буде погода. А OBOZREVATEL пропонує читачеві дізнатися, що означає цей день.

Свята 23 серпня

День Державного прапора України

День прапора України

День прапора України

Цю дату встановлено Указом Президента України №987/2004 від 23 серпня 2004 року. До цього День прапора відзначався 24 липня. Лютнева революція 1917 року стала поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки в Україні. 22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор УНР.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будівлею Верховної Ради піднявся жовто-блакитний прапор. А 18 вересня 1991 року був затверджений офіційним символом країни.

Міжнародний день пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію

День пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію

День пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію

Цю дату встановлено в 1998 році за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році. Всім державам-членам ООН рекомендовано брати участь у пам'ятних заходах.

Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно як і раніше існує в нових формах і зачіпає сьогодні мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки та діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються на "живий товар" і піддаються експлуатації.

День пам'яті жертв сталінізму і нацизму або день підписання пакту Молотова-Ріббентропа

Сталін і Гітлер

Сталін і Гітлер

Ця дата визнана пам'ятною в багатьох європейських країнах. 23 серпня 1939 року міністри закордонних справ СРСР і Німеччини В'ячеслав Молотов і Йоахім фон Ріббентроп за вказівкою Сталіна та Гітлера підписали Пакт.

Підписання Пакту Молотова-Ріббентропа

Підписання Пакту Молотова-Ріббентропа

Пропозицію про встановлення дня пам'яті в Європі було висунуто в "Празькій декларації про європейську совість та комунізм", яку було підписано 3 червня 2008 року Вацлавом Гавелом і численними членами Європейського парламенту. У Декларації вказувалося на масові депортації, вбивства й акти поневолення, вчинені в контексті актів агресії з боку сталінізму і нацизму.

День пам'яті Лаврентія Римського, або Лаврентьєв день

Святий Лаврентій

Святий Лаврентій Азбука віри

Православна церква вшановує пам'ять Лаврентія Римського – архідиякона римської християнської громади, страченого під час гонінь при імператорі Валеріані. Він був учнем архідиякона Сикста. Йому доручили турботу про бідних і нагляд за майном церкви.

У народі Лаврентія вважали цілителем очних хвороб, тому йому молилися про прозріння, а також про захист від лихого ока.

Прикмети 23 серпня

23 серпня - свято    

23 серпня - свято

Якщо тепло і йде дощ – до вдалої риболовлі.

  • Немає хвиль на воді – до теплої осені та м'якої зимі.

  • Хвилі на воді – до холодної осені і суворої зими.

  • Дрібні брижі на воді – залишок серпня і вересень будуть дощовими і вітряними.

  • Багато жолудів – до врожайного року.

  • Птахи затихли – до дощу.

  • Іній з ранку – до ранньої і холодної зими.

  • Листя липи знизу пожовкли – до багатого врожаю озимих.

Що не можна робити 23 серпня

Цього дня категорично заборонено купатися у водоймах, лагодити взуття або одяг, сваритися і лихословити.

Хто народився 23 серпня

Сергій Жадан (45 років)

Сергій Жадан

Сергій Жадан

Український поет, прозаїк та есеїст, активіст. Був визнаний одним із кращих літераторів з країн колишнього СРСР. Особливу похвалу і підтримку отримав його роман "Ворошиловград".

Альона Апіна (55 років)

Альона Апіна

Альона Апіна

Російська співачка, композитор, заслужена артистка Росії. Хіти: "Узелки", "Электричка", "Ксюша", "American Boy", "Бухгалтер".

Семен Слєпаков (40 років)

Семен Слєпаков

Семен Слєпаков

Російський комедійний актор кіно і телебачення, сценарист, продюсер, автор-виконавець пісень. Колишній капітан команди КВН "Збірна П'ятигорська".

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи вважаєте ви свято Івана Купала християнським?