Хроніки подій

ВІДСУДИЛИ: ПОДРУЖЖЯ ФРАНКІВЧАН, У ЯКИХ ПОЛІЦІЯ ПОРТУГАЛІЇ ЗАБРАЛА ДИТИНУ, ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДОДОМУ

2019-09-20 09:00:07 0

 

Про повернення дитини та її батьків додому повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат Ігор Фріс.

Дитина приїде додому, але житиме протягом 6 місяців не з батьками, а з бабусею.

18 вересня відбулось судове засідання у даній справі.

Після слухання було прийнято рішення передати трирічну Ірину-Надію Сікору під опікування бабусі, терміном на шість місяців.

Цієї п’ятниці, 20 вересня дівчинка разом з батьками та бабусею повернеться додому.

"Дякую всім причетним! Дитина під опікою рідних і їде до дому. Не обговорюючи як це сталося, не маючи на меті сварити батьків (їх доля і так навчила), хочу висловити єдину думку: як багато серед нас добрих, чуйних та надійних людей.

Всіх не перелічу – не стане місця. Дякую вам всім!!!

Відповідь нашого консульства в Лісабоні:

«Шановний пане Народний депутат України,

Інформую, що 18 вересня 2019 року об 11:30 відбулося судове засідання у справі Ірини-Надії Сікори у приміщенні Окружного суду у справах сім’ї та неповнолітніх м. Лісабон (Juízo de Família e Menores de Lisboa), номер процесу 17174/19.0Т8LSB, на якому були присутні батьки Андрій Сікора та Анастасія-Катерина Сікора, директор соціального центру Casa de Acolhimento de Santa Joana, пан Філіпе Самарагу (Dr. Filipe Samarago), представник від Управління з питань сім’ї та неповнолітніх Окружного суду м. Лісабон (Equipa de Apoio Técnico ao Tribunal de Lisboa, Direção de Infância, Juventude e Família), пан Жорже Нео Кошта (Dr. Jorge Neo Costa), приватні португальські адвокати, що є стороною захисту даної родини, пан Жоау Біскаіа (Dr. João Bascaia) та пані Наташа Сілва (Dra. Natacha Silva), бабуся дитини по материнській лінії Федорова Надія Федорівна, перекладач, Людмила Ткачук та перший секретар з консульських питань ПУ в ПР Володимир Камарчук.

За результатами слухання справи було прийнято рішення щодо передачі Ірини-Надії Сікори під опіку бабусі терміном на шість місяців на підставі пункту 1.b статті 35 Закону ПР «Про захист дітей та неповнолітніх, які перебувають в умовах небезпеки» від 01.09.1999 № 147/99 (Lei de Protecção de Crianças e Jovens em Perigo).

Бабуся зобов’язується гарантувати безпеку та добробут малолітньої, забезпечуючи їй необхідний догляд в частині харчування, гігієни, одягу, освіти та медицини; сприяти стабільній сімейній обстановці для онуки та при проведенні нею часу з батьками стежити за емоційним станом дитини, не піддаючи її ситуаціям конфлікту та/або фізичного чи психологічного насильства; співпрацювати з соціальними службами України, якими буде здійснюватися нагляд за умовами проживання дитини, дотримуватись їх рекомендацій.

На батьків покладено зобов’язання щодо забезпечення основних потреб дитини, створення сприятливих умов для її розвитку, нагляду за дитиною та дотримання рекомендацій бабусі, а також органів соціального нагляду за дитиною в Україні.

Судом надано запит до Посольства України в Португальській Республіці з вимогою повідомити органи соцслужб ПР про прибуття дитини до України, а також Службу у справах дітей за місцем проживання дитини в Україні про рішення суду ПР у справі та за результатами отриманої інформації поінформувати суд щодо висновку згаданої Служби у справах дітей про умови проживання малолітньої Ірини-Надії Сікори в Україні (через 6 місяців після повернення) для винесення остаточного рішення у справі з подальшим її закриттям.

Протягом усього періоду перебування малолітньої Сікори Ірини-Надії у соціальному центрі батьки та бабуся мали змогу відвідувати дитину на щоденній основі, а для матері було організовано можливість залишатися цілодобово разом з дитиною у цьому соціальному центрі.

Родина Сікори планує залишити територію ПР 20.09.2019 авіарейсами до м. Івано-Франківськ. Малолітня Сікора Ірина-Надія у відповідності до резолютивної частини рішення суду буде передана працівниками соціального центру бабусі у приміщенні аеропорту м. Лісабон перед реєстрацією на рейс до України.

З повагою

Василь Кирилич»

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?