Події

Понад добу на Львівщині шахтарі протестують під землею

2020-12-09 20:10:02 0

 

На Львівщині продовжують страйкувати шахтарі. Станом на 17 годину у шахті "Лісова" 31 гірник залишається під землею. Про це повідомила Суспільному голова профспілки шахти "Лісова" Мирослава Кафтан.

Шахтарі оголосили страйк напередодні, 8 грудня, через заборгованість із заробітної плати. Працівникам заборгували за вересень, жовтень та листопад. Через це 75 гірників не вийшли на поверхню.

Поки одні гірники страйкували під землею, ще майже 100 шахтарів підтримали їхній протест на поверхні.

"Люди не мають за що харчуватися, купити ліки елементарно. І все. Зараз нас тримають за рабів. Рабам давали їсти колись, щоб могли працювати, а нам дають по 10%, щоб ми мали змогу їздити на роботу", — каже гірник шахти "Лісова" Віталій Яцків.

9 грудня відбулась зустріч керівництва шахти з керівництвом області. Голова профспілки гірників шахти "Лісова" Мирослава Кафтан каже, на ній пропонували скласти графік виплати заборгованості.

"Поки що такий графік нам ніхто не обіцяє. В адміністрацію ми сьогодні звернулися. Вони кажуть, що надіслали листи до прем’єра та президента. Звертаються про наближення коштів, але поки більше інформації немає", — каже Мирослава Кафтан.

Як повідомив керівник держпідприємства "Львіввугілля" Олег Акімов, гроші шахтарям мають виплатити до 24 грудня.

"До 24 числа має відбутись розрахунок за рахунок бюджетних коштів, які прийняті парламентом – 1,4 млрд. Тобто до 24 числа має бути повністю розрахунок за вересень, жовтень, листопад місяць", — каже Олег Акімов.

Тим часом шахтарі обдумують якими ще способами можуть вимагати виплати заробітньої плати. І додають, продовжуватимуть страйки, поки їм не повернуть усі зароблені гроші.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2