Події

В Івано-Франківську презентували проєкт «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа»

2020-02-27 11:00:34 0

 

Сьогодні відбулася прес-конференція з нагоди запуску проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС), інформує Правда.іф.

На заході презентували цілі проєкту, а також спільно з представниками ДСНС обговорили залучення громадських гірських рятувальників до пошуку та порятунку людей у горах, ґрунтуючись на досвіді польських партнерів з гірських добровільних загонів рятування.

Львівський представник Іван Горбацьо розповів, що над проєктом працювали понад 3 роки. Основними лідерами проєкту стали люди, які безпосередньо водять туристів в гори.

Організатори наголосили, що планують розробку мобільного додатку, який стане аналогом світової практики. Мобільний додаток буде допомагати швидко інформувати про біду рятувальників та скоротить час надання допомоги потерпілому зі сторони рятувальників.

Також буде навчання для рятувальників, а найкращі отримають можливість стажування у наших партнерах. Планується створення навчальних центрів для підвищення кваліфікації.

«Життя – це найцінніша річ у суспільстві, але це повинно не просто декларуватися, а підтримуватися справою. Цей проєкт якраз став таким, який підкреслить наскільки важливе людське життя. Дякуючи напрацюванням, які є в наших зарубіжних колег ми хочемо створити навчальний центр підготовки кадрів, але окрім цього ще буде центр сповіщення та координування», – розповів директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило.

Як розповів польський партнер, основне завдання для них – це передача досвіду в цій системі. Він наголосив, що в їх системі працює 1300 працівників, але тільки 100 на платній основі.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?