Курйози

ВОДІННЯ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ: ЗЕЛЕНСЬКИЙ СКАСУВАВ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

2020-07-03 12:52:02 0

 

Президент України 2 липня повернув до парламенту зі своїм підписом закон, що скасовує кримінальну відповідальність за водіння автомобіля в нетверезому стані.

Це означає, що після вступу в силу закону нетверезих водіїв в Україні не будуть карати позбавленням волі.

Про це йдеться на сайті парламенту, президент Зеленський підписав закон 2 липня.

Законопроект про кримінальну відповідальність повинен був вступити в дію 1 січня 2020 року, але парламент відклав його до 1 липня.

Відповідно до закону, що набув чинності 1 липня, кримінальна відповідальність передбачена не тільки за п’яне водіння, а й допуск за кермо нетверезого водія, відмова водія пройти медогляд на ступінь сп’яніння, а також вживання алкоголю водієм після дорожньо-транспортної пригоди, зупинки поліцією і медичного огляду. Тепер він буде скасований.

Міністерство внутрішніх справ виступило за повернення норми про водіння автомобіля в стані сп’яніння до попереднього стану – в адміністративну площину, пояснюючи це тим, що криміналізація нетверезого водіння може заблокувати роботу патрульної поліції.

Відтак, 17 червня 2020-го парламент ухвалив закон №3314, яким кримінальна відповідальність скасовується.
Згідно із законодавством, закони в Україні не мають зворотної дії, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тому ті водії, яких затримали на нетверезому водінні протягом останніх двох днів, будуть відповідати за злочин за адміністративним законодавством.

 

Джерело

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2