Політика

Найактивніші кандидати та порушники: як на Прикарпатті проходила передвиборна агітація

2019-07-19 13:32:59 0

 

В Івано-Франківській області зареєстровано 95 кандидатів в одномандатних округах, із них 57 висунуті політичними партіями, а 38-самовисуванці.

Двоє кандидатів відмовились від балотування.

Найактивнішими у плані агітації були політичні сили, які зареєстрували кандидатів загальнодержавному виборчому окрузі: Українська стратегія Гройсмана», «Голос», ВО «Свобода», «Європейська солідарність», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Об'єднання Самопоміч», «Сила і честь», ВО «Батьківщина», «Українська стратегія Гройсмана» та «Громадянська позиція».

Серед зареестрованих кандидатів найбільш активними були:

- в окрузі №83- Оксана Савчук, Андрій Сторожук, Петечел, Галина Баранкевич, Андріан Волгін, Іван Гарасимко, №84 Роман Bірастюк, Михайло Довбенко, Iгор Фріс, Богдан Станіславський, Василь Попович, Роман Ткач, Магаль Володимир, Андрій Іваськів;

- в №85 - РоманКобильник , Віктор Шевченко, Едуард Прощук, Iгор Насалик, Вячеслав Кредісов; №86- Анатолій Дирів, Олександр Матусевич, Олег Понайда, Тарас Виноградник,

- №87 - 3іновій Андрійович; Святослав Никорович, Юрій Голіней, Михайло Іваночко;

- в окрузі №88-Андрій Іванчук, Олег Токарчук, Андрій Шевченко, Іван Вережак; в окрузі

- №89 - Юрій Соловей, Дмитро Сіреджук, Володимир Тимофійчук, Петро Книшук.

«За спостереженнями ОПОРИ до нових форм агітації можна віднести куб для викидання агітації iз написом «Очисти місто від агітації - звільни мізки від пропаганди» від кандидата Bіктора Вінтоняка (округ No83), а також створення ймовірних офіційних сторінок кандидатів», - говорить Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Також було зафіксовано два приклади маніпулятивних технологій - телефоном соцопитування від імені Оксани Савчук, агітацію схожу на бюлетені із позначками за кандидатів Андрія Шевченка та Олексія Петечела.

Наймасовішим порушенням виборчого законодавства з початку виборчої кампанії стало розповсюдження на білбордах передвиборноі агітації без вихідних даних та ймовірно не за кошти із виборчих фондів.

Спостерігачі ОПОРИ подали заяви до поліції щодо білбордів та сітілайтів, розміщених із ймовірними порушеннями, які стосуються зображень та письмових згадкок про політичні партії: ВО "Свобода", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Гройсмана" та кандидатів Оксани Савчук (округ 83), Василя Поповича (84 округ), Дмитра Cіpеджука (89 округ), Віталія Куйбіди, Романа Bірастюка (округ 4) та Андрія Іванчука (88 округ).

На білбордах кандидатів Богдана Станіславського (84 округ), Тараса Виноградника (86 округ), Михайла Іваночка (87 округ), Юpія Голінея (87 округ) та партії «Слуга народу» були необхідні вихідні дані, ОПОРА звернулася до поліції щодо перевірки фінансування їх агітації за кошти виборчого фонду.

«Загалом ми отримали 98 повідомлень про 182 фактах порушення виборчого законодавства», - наголосив Володимир Голубош, керівник ГУ НП в Івано-Франківській області.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань