Театр і кіно

У Верховині, Косові та Снятині пройде фестиваль «Дні українського кіно»

2018-12-22 17:02:47 0

 

Мешканці високогірних селищ, де нема кінотеатрів, матимуть змогу безкоштовно подивитись цьогорічні українські прем’єри та поспілкуватись з творцями кінострічок «Дикого поля», «Скаженого весілля» - фільмів, які нещодавно вийшли в у вітчизняний прокат, повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА.

Про це йшлося під час прес-конференції щодо «Днів українського кіно», участь у якій взяли заступник голови правління ГО «Всеукраїнський демократичний форум» Микола Типусяк, прес-секретар КМКФ  «Молодість» Анастасія Пукач.

«Рівно рік тому за ініціативи голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Миколи Княжицького був започаткований проект «Дні українського кіно» - безкоштовного показу сучасного вітчизняного кіно у високогірних селах Гуцульщини, де немає кінотеатрів. Тоді мало хто вірив, що це можна реалізувати. Попри те близько трьох тисяч глядачів відвідали кінофестиваль у Верховині. Завтра в Карпатах розпочинається черговий фестиваль «Днів українського кіно» і його географія розширюється», - сказав Микола Типусяк.

За словами Анастасії Пугач,  минулого року під час проведення фестивалю виникла думка, що такий проект для міст, де немає кінотеатрів, має здійснюватись по всій країні. Задум було схвалено Міністерством інформаційної політики України.

«Сьогодні сучасне українське кіно дійсно відродилося, - підкреслила Анастасія Пугач. - Воно стало якісним, конкурентним та різножанровим. Тому дуже важливо, щоб всі українці, навіть у віддалених містечках, мали змогу його подивитися».

Організатор додала, що проект уже презентували у 15-ти містах України.

Нагадаємо, що «Дні українського кіно» пройдуть у Верховині, Косові та Снятині з 23 по 25 грудня. Кінопокази будуть безкоштовними. Прикарпатці зможуть переглянути такі кінострічки, як «Дике поле», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», «Скажене весілля». Ці фільми покажуть у Косові та Снятині. Натомість у Верховині продемонструють кінокартину «Легенда Карпат».

Також, за слова організаторів фестивалю, глядачі зможуть поспілкуватися з акторами, які особисто приїдуть представити свої роботи. Зокрема, з Олегом Москаленком, виконавцем головної ролі у фільмі «Дике поле», Лесею Самаєвою – «Скажене весілля», де вона зіграла роль матері нареченої, та Романом Луцьким, який озвучив одного з героїв у стрічці «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи вважаєте ви свято Івана Купала християнським?