Внутрішня політика

Історичне рішення для Івано-Франківська

2019-08-18 14:10:53 0

 

 

Депутати міського ради проголосували за добровільне приєднання територіальних громад до Івано-Франківська. Йдеться про села Підлужжя та Черніїв. Цим рішенням розпочався процес створення Івано-Франківської територіальної громади.

Про це повідомляє мер міста Руслан Марцінків.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що попереду велика робота. Але механізм запущено, тому тепер треба спільно працювати над майбутнім ОТГ.

          «Це історичне рішення для Івано-Франківська. Об’єднання – це вимога часу, тому майбутнє Франківська безумовно пов’язане з селами, які нас оточують», – зазначив Руслан Марцінків.

Та розповів про переваги, які отримає ОТГ після її створення:

 - Інвестиційні зони. ІФ зараз немає достатньої кількості вільних ділянок, аби залучати інвесторів, особливо великих. Об’єднання з селами дасть таку можливість

 - Розширення міста. Не можна допустити, аби ІФ взяли в територіальний вакуум, оточений з усіх сторін об’єднаними громадами. Місто постійно росте і має мати межі до розширення.

 - Землі запасу, які зараз нікому не належать, перейдуть в підпорядкування ОТГ.

 - Кошти інфраструктурної субвенції, які надаються тільки для сіл, будуть надходити в бюджет ОТГ.

 - ПДФО сіл зараз надходить до районних бюджетів і до їх перерозподілу голови сіл не мають ніякого стосунку. У випадку створення ОТГ ці кошти йтимуть на розвиток сіл, адже голови громад входитимуть до виконавчого комітету і матимуть можливість використовувати їх для громад.

 - Реверсна дотація. Зараз в ІФ дохід на одного мешканця перевищує загальнодержавний показник. Тому місто змушене повертати в Київ на сьогодні 72 млн. грн. Зі збільшенням кількості населення відповідно цей показник зміниться і повертатимемо в державу менше.

          «Цей процес ми маємо завершити до жовтня. Щоб вже з 1 січня жити в об’єднаній територіальні громаді. Реформа має завершитись у 2020 році. Відтак вибори органів місцевого самоврядування відбуватимуться вже для ОТГ», – підсумував міський голова.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань