Юридична консультація

Лісівникам України потрібно боротися за свої права

2018-09-12 21:59:38 1

 

Закон України від 10.07.2018р. № 2497-VIII «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України, щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який передбачає земельний податок на всі лісові землі України безперечно направлений не на користь лісовій галузі.

Сьогодні Держлісагенство, громадськість звернулися до народних депутатів України, керівників держави про відміну прийнятих змін до податкового кодексу України – і це правильно.

Лісовій галузі України потрібні зміни до Податкового Кодексу щодо стимулювання утворення та діяльності лісових господарств України, що дасть змогу зберегти і відновити діяльність лісогосподарських підприємств, але на превеликий жаль все навпаки.

Але поки народні депутати, керівництво держави будуть думати, як вирішити нашу проблему, ми самі спробуємо її вирішити.

Якщо з юридичної точки зору розглянути зміни до ст. 273, 277 Податкового кодексу України, ми побачимо, що лісівники України зарано забили на сполох.

У разі, якщо юридична служба Держлісагенства України доведе, що сплату за земельні ділянки, надані на землях лісогосподарського призначення, потрібно сплачувати тільки за ці лісові ділянки, а не за всі землі лісогосподарського призначення, тоді і частково лісова галузь буде врятована.

Ми вважаємо, що сьогодні є всі юридично - правові підстави роз’яснити зміст ст. 273, 277 Податкового Кодексу України і поставити крапку над тлумаченням вказаних статей на власний розсуд різними спеціалістами.

Статтею 14.1.98 Податкового Кодексу України визначено, що Лісові землі - земельні ділянки на яких розташовані лісові ділянки.

Лісових ділянок на лісових землях є багато, які облікуються матеріалами лісовпорядкування (квартали, виділи) і надаються на підставі лімітів та дозволів для використання.

Стаття 273 Податкового Кодексу України:

Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місця знаходження), Земельним податком.

Вказаною базовою статтею визначено, що оподатковуються тільки земельні ділянки які надані на землях лісогосподарського призначення.

Податковим  Кодексом України не визначено оподаткування земель лісогосподарського призначення.

ОТЖЕ. ЗЕМЛІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ!!!

Юридично все правильно, тому і розрахунок земельного податку повинен проводитися лісокористувачем тільки за земельні лісові ділянки на які виписаний лісорубний білет, на підставі ліміту, дозволу за ставкою визначеною органом місцевого самоврядування.

Теги
Коментар

Гість2018-09-13 11:53:22

Дуже правильно написано!

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2