Юридична консультація

Велика Палата ВС визначила, з якого моменту вважається укладеним договір оренди землі

2020-05-22 21:24:38 0

 

Чинна на момент правовідносин у справі стаття ЦК передбачала, що моментом укладення такого договору є його державна реєстрація, якщо в договорі не зазначено інше.

Суть справи: позивач просив зобов'язати орендаря повернути його земельну ділянку у зв'язку із закінченням строку договору оренди. Він зазначив, що з моменту укладення договору минув визначений для оренди строк. Однак орендар відмовився повертати земельну ділянку, вказавши, що срок оренди не пройшов, оскільки він обчислюється з моменту державної реєстрації договору.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги, вказавши, що земельна ділянка підлягає поверненню позивачу.

Однак Велика Палата ВС не погодилась із таким висновком.

Відповідно до ч. 3 ст. 640 Цивільного кодексу (у чинній на момент правовідносин редакції), визначено момент, коли договір, який підлягав державній реєстрації, є укладеним, а саме: договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.

ВП ВС зазначила, що оскільки моменти укладення договору та набрання ним чинності збігаються (ч. 2 ст. 631 ЦК), то моментом укладення договору оренди земельної ділянки на час дії зазначеної редакції ч. 3 ст. 640 ЦК є саме його державна реєстрація, якщо сторони договору не передбачили у договорі інше.

 

Джерело

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2